2019’un Popüler Saç Renkleri ve Modelleri

2019 yılında birbirinden iddialı saç renkleri ve modelleri göz önünde… Retro kesimler, pırıltılı ve kabarık saçlar, örgüler, tarçın ve kahve tonları yeni yılda saçlarımızda olacak.

Giyimde olduğu gibi saç renkleri ve modellerinin de modası var. Özellikle yeni yıla yeni bir tarzla giriş yapmak isteyen kadınlar, saç değişikliğini fazlasıyla önemsiyor ve yılın en popüler saç modellerine sahip olmak istiyor. Eğer siz de yeni yılın trendleri konusunda heyecan yaşamaya başladıysanız, bu yıl her zamankinden çok farklı görüneceğinizi söyleyebiliriz. Canlı bir tarçın rengi, ya da rose gold tonlar taşıyan sarı saçlar, kısa küt kesimler ya da kahküller… 2019 kışı hem çok havalı hem de çok iddialı saç trendleri ile konuşulacak.

2019 saç modelleri

Saçlarınızı düzleştirmek, fön çekmek için harcadığınız zamanı bir kenara bırakın. Çünkü 2019’da doğal, kabarık saç modelleri moda. Özellikle kahküllü aslan yelesi modelleri, katlı kesimleri yeni yılda sıkça göreceğiz. Saçlardaki bu salaş görüntü nostaljik rüzgarlar estirecek diyebiliriz. İşte 2019’da tercih edebileceğiniz en moda saç modelleri:

 • Örgüler. İster iki saç örün, isterseniz fönlü saçlarınızda örgüler attırın ama 2019’da saçlarınızda mutlaka örgü olsun.
 • Düz fön sevmiyor, havalı ve dalgalı fönler size göreyse geometrik kesimler deneyebilirsiniz.
 • Küt kesimleri deneyin. Kısa, omuz hizasında ya da uzun saçlarda küt kesimler bu yıl çok moda.
 • 2019’da kısa saçları da sıkça göreceğiz. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz saçlarınızı çene altında, uzun bir yüz hattınız varsa çene hizasında, küt ve kahküllü kestirebilirsiniz.
 • Yılın modası olan kısa saç size göre değilse ama uzun saçlarınızda da karakteristik bir değişiklik istiyorsanız kahkül kestirin.
 • Uzun saçlarda kahküllü ve ön kısımlarda yoğun katlar karşımıza çıkıyor. Özellikle 80’li yıllarda görmeye alışık olduğumuz nostaljik aslan yelesi saçlar 2019’da tekrar moda.
 • Kahküllü ve kabarık saçlarınızda aksesuar olarak fötr şapka kullanabilirsiniz.
  Özel davetlerde saçlarınızda doğal kabarık modeller ve dağınık topuzlar, topuzlarda örgüler yaptırabilirsiniz.

Saç kesimi konusunda tereddütler yaşıyor, size hangi saç modelinin yakışacağını bulamıyorsanız, sizi kısa saç ve uzun saç konusunda en doğru saç modeline yönlendirecek önerilerimiz var. Kısa saçlar ve uzun saçlar için bakım önerileri, ince telli saçlar için saç modelleri ve sizi en doğru saç stiline ulaştıracak önerilerimizi Tercihiniz Kısa Saç Mı? Uzun Saç Mı? blog yazımızda bulabilirsiniz.

2019 saç renkleri

2019 yılında pastel renkleri geride bırakıyor, doğal tonlar ve ışıltılar ön planda. Koyu renk saçlarda meçler, yoğun siyahlar, tarçın ve bal tonları 2019’un en konuşulan saç renkleri olacak. İşte 2019’da tercih edebileceğiniz en moda saç renkleri:

 • 2019 yılında doğal kahverengi tonlar çok moda. Özellikle koyu kestane bunların başında yer alıyor. 2019’da saçlarınızda trendi yakalamak için saçlarınızın ön kısmında yüzünüzü ortaya çıkarması için iki tutam saçınızda altın renkte balyaj uygulayabilirsiniz.
 • 2019’da saçlarında derin ve doğal bir renk tonu yakalamak isteyenlere alternatif bir seçenek ise tarçın rengi. Işıkta parlayan ve farklı ışıklarda gizemli renk değişimleri sergileyen tarçın rengini deneyebilirsiniz.
 • Kömür karası, mürekkep siyahı gibi yoğun siyah 2019 yılında saçlarda en çok göreceğimiz renklerden biri. Parlak bir siyah ton, kısa küt saçlarınız ile yeni yılda stil sahibi olabilirsiniz.
 • Bir zamanlar platin sarı saçlar çok modaydı. Artık 2018 yılında balyajlarda görmeye başladığımız rose gold tonlar, 2019’da da trend olmaya devam ediyor. Sarı saçlarınızda pembemsi yansımalarla modern bir hava yaratmak ve enerjik görünmek için saç uçlarında, perçemlerde rose gold tonları kullanabilirsiniz.
 • 2018’de saçlar karamel tonlardaydı. 2019’da ise karamel tonlar biraz daha açılacak ve kehribar gibi parlayan bal tonları kullanılacak. Bal rengini, sarı ve bakır renklerin arasında balyaj olarak da göreceğiz.
 • Dipleri koyu uçları açık klasik ombre 2019 yılında kızıl tonlarda da uygulanacak. Özellikle kırmızı bordo geçişler ve yoğun kızıllarda tonlar arasında yapılan gölgeler uzun saçlarda farkedilecek.
 • Saçlarınızda 2019’un trend retro kesimlerini uyguladıysanız; pembe, mavi, yeşil gibi renklerin en canlı tonlarını saçlarınızda kullanabilirsiniz. Canlı renklerle saçınızda meçler uygulatın ve örgüler yapın. Bu renkleri kullanıyorsanız saçınızda yaratıcı modeller geliştirebilirsiniz.

Öneri: Saç renginin canlılığını koruması için saç maskesi, saç kremi gibi bakım ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

Makyaj teknikleri, evde doğal yollarla cilt bakımı yapmanın yolları, yaza özel cilt bakım maskeleri, güneş lekeleri için ev yapımı formüller, yıpranan saçları canlandırmanın yolları, kışın el ve ayak bakımı önerileri ve daha fazlası için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

2019 yılının trend saç renkleri, organik saç boyası çeşitleri CarrefourSA marketlerinde sizleri bekliyor.

image_print