Evinizi Bahar Alışverişi İle Yenileyin

Bahar ile birlikte evler nefes alıyor. Yapacağınız bahar alışverişinizde yaşam alanlarınızı yenilemek, giysi dolaplarınızı düzenlemek, mutfaktaki düzeni elden geçirmek için püf noktalarına ihtiyacınız olabilir.

Soğuk ve kasvetli havanın geride kalmasıyla bahar çiçekleri açmaya başladı. Bir yanda cıvıldayan kuşlar, bir yanda parlayan güneş baharı içinizde hissetmenizi sağlarken, bir yandan da baharın ferahlatıcı renkleri giysi dolaplarından başlayarak ev dekorasyonuna kadar uzanıyor.

Bahar demek ferahlık demek. Bu nedenle bahar dekorasyonunda yeni fikirlere açık olmanız için öncelikle evinizdeki fazlalıklardan kurtulmanız gerekir. Bu dönemde dekorasyon stilinizde, evinizin nefes alması önceliğiniz olmalıdır. Ferahlayan eviniz için alışverişe çıktığınızda mekanınızın fotoğraflarını çekebilirsiniz, böylece oluşturduğunuz boşlukları doldurmanız kolaylaşır. Baharın tazeliğini tüm evinize yansıtmak istiyorsanız dekorasyonun yanında giysi dolabınızı, makyaj çantanızı da yeni renklerle doldurabilirsiniz.

Fazlalıkları atın ama neleri atacaksınız?

Eşyalarınız sizin için kıymetli olabilir ama bazılarını atmak için kendinize izin vermelisiniz. Çocuklarınızın eskiyen oyuncakları, birikmiş gazeteler, boyayacak yeri kalmamış boyama kitapları, kırılmış ve çatlamış aksesuarlar, giymediğiniz kıyafetler, hediye gelen ve mutfak dolaplarınızda yer işgali yapan kullanmadığınız saklama kapları, günü geçmiş gıdalar ve makyaj malzemeleri, sonraki yıllarda giymeyeceğinizden emin olduğunuz kıyafetler ve ayakkabılar gibi eşyaları elden çıkarabilirsiniz. Bu noktada kağıtları, cam malzemeleri ayırarak geri dönüşüm kutularına yönelebilirsiniz. Giyilmeyen kıyafetler ve kullanılmayan mutfak eşyalarıyla ihtiyacı olan aileleri mutlu edebilirsiniz.

Nelere ihtiyacınız var?

Gardıroptaki kırılan askıları attınız. O halde yeni giysi askılarına ihtiyacınız var. Bazen giysi dolaplarındaki raflar yeterli gelmeyebiliyor. O zaman dolap düzenleyicilere de ihtiyacınız var. Kullanışlı mutfak dolapları için raf düzenleyiciler, eskiyen uzatma kablolar yerine yeni uzatmalar, salonunuzdaki duvarı renklendirmek için boya, yeni kırlentler, bahar çiçekleri, mobilyalarınızın yerlerini değiştireceksiniz mobilya ayaklarına yapıştırabileceğiniz keçe seti, paslanan ve eskiyen bataryaların yenileri, temizlik malzemeleri, aksesuarlar, kısacası günlük hayatınızda gözünüzün önünde, elinizin altında olan her şeyi yenilemeye ihtiyacınız var.

Yaşam alanlarında bahar renkleri

Koltuklar için yeni bir döşeme ya da şık bir koltuk örtüsü, ortama farklılık katacak bir duvar rengi, aksesuarlarda bahar renkleri bahar alışverişinizin temelinde yer alıyor. Çiçekler bahar dekorasyonunun en karakteristik özelliğidir. Ancak bu, her yerde çiçek olması anlamına da gelmiyor. Koltuk örtünüzde, yatak odanızdaki duvarınızda ya da sadece bir vazoda gerçek gibi görünen yapma çiçekler bahar dekorasyonunuzun bir parçası olabilir. Salon duvarınızda masmavi bir gökyüzünü anımsatan bebek mavisi ya da soft yeşil kullandığınızda mekana canlılık katabilirsiniz. Özellikle küçük salonlarda bu renkler kullanıldığında mekan daha aydınlık ve büyük görünür.

Baharda, koyu renkleriyle ve boyutlarıyla göz yoran aksesuarlarınızı rafa kaldırabilirsiniz. Aksesuar alışverişinizde beyaz, kırmızı, açık yeşil gibi ferahlatıcı renkleri tercih edebilirsiniz. Masanızın üzerine alacağınız dekoratif meyve tabağını, tv ünitesinin yanına koyacağınız mumlarınızı, duvarınıza asacağınız anahtarlık dolabını bu renklerden seçebilirsiniz.

Aydınlatmanın da dekorasyonun bir parçası olduğunu unutmayın. Salon, yatak odası ve mutfakta abajurlarınızda sıcak renklere, genel aydınlatmanızda gün ışığı aydınlatma sağlayan LED ampullere yer verebilirsiniz.

Baharda mutfaklar

Bahar alışverişinde mutfağınızı unutmayın. Bahar temizliğinden sonra mutfağınızdaki ekmek kutunuzu aile yadigarı nakışlı bir örtü ile renklendirebilirsiniz. Mutfak perdenize, çiçek, kuş ve yaprak figürleri iliştirerek, mutfak camınızda baharı yaşatabilirsiniz. Buzdolabı kapağınıza çocuklarınıza çizdireceğiniz doğa resimlerini koyarak, onları mutlu edebilirsiniz.

Modası geçtiği için mutfağınızdan attığınız kap kacakların yerine birkaç parça yeni moda eşya satın alma zamanı geldi. Hazır bu yıl yemek tabaklarında ve cam ürünlerde minik çiçek desenleri moda olmuşken; yeni bir baharatlık takımı, en özel sofralarda kullanacağınız servis tabakları, çocuklarınız için eğlenceli desenlerin buluştuğu su bardakları ve kahve sohbetleriniz için moda renklerde fincan ve bardak takımlarını CarrefourSA hipermarketlerinden satın alabilirsiniz.

Baharın müjdesi rengarenk saksı çiçekleri

Baharın gelmesiyle rengarenk açan saksı çiçekleri de market reyonlarında yerini almaya başladı. Mutfak camınızda, balkonunuzda yer vereceğiniz saksı çiçekleri ile ortamı hareketlendirmenin yanında çocuklarınıza doğa sevgisini de aşılarsınız. Çiçekleri sulamayı çocuklarınıza öğretebilir, toprak değişimlerini aileyle yapılan bir aktivite haline getirebilirsiniz.

Balkonda kullanacağınız çiçekleriniz için farklı ebatlarda saksılar, toprak, bitki besini, sprey su kabı, demirli balkon saksısı gibi ürünlere bahar alışverişinizde yer verebilirsiniz. Dilerseniz bu baharda saksılı biber, domates, çilek fideleri satın alarak evinizde doğal ürünlerinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Öneri: Baharda salonunuzda yeşil yapraklı bitkilere yere verebilir, renkli saksılarla kendi aranjmanlarını yaratabilirsiniz. Canlı bitkiler evinize her mevsim canlılık katar.

Temizlik ürünleri ve diğer malzemeler

Bir eve canlılık katan en önemli etkenlerden biri de temizliktir. Bahar temizliğinde, çamaşırlarınızda bahar çiçekleri kokulu temizlik ürünlerini tercih ederek evinizde mis kokulu bir yenilik başlatabilirsiniz. Yine evinize son bir dokunuş olarak çiçek kokulu oda parfümleri satın alabilirsiniz.

Havaların güzelliği evi havalandırmak için bir fırsat. Ancak bu, istemediğiniz misafirlerin evinize dolması için de bir fırsat. Bu nedenle sivrisinek ve böcek kovucu likitler kullanabilirsiniz. Camlarınızda sineklik teli gibi önleyici önlemler alırsanız, evinizi havalandırırken perdelerinizin dışarıya uçuşmasını da engellemiş olursunuz. Bahar alışverişinizde kapı stoperi satın almayı unutmayın. Hava akımında kapılarınızın çarpmasını istemezsiniz.

En keyifli alışveriş, aradığınız tüm ürünleri bulabileceğiniz markette olur. CarrefourSA marketlerinde ve CarrefourSA sanal mağazasında bahar alışverişi listenizdeki tüm ihtiyaçlarınızı bulabilir, hem kolay hem de hesaplı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Evinizi güzelleştirecek püf noktaları, dekorasyon önerileri için sitemizi takip etmeye devam edin.

image_print