Carrefour Olgunlaştırılmış Tam Yağlı Beyaz Peynir

Carrefour tam yağlı beyaz peynir en az 90 gün olgunlaştırılarak eşsiz lezzet ve aromaya sahip olur. Ege’nin verimli otlaklarında gezen ineklerden elde edilen sütlerden CarrefourSA güvencesi ile hiçbir katkı maddesi içermeden üretilir.

Akdeniz mutfağının ve Türk kültürünün bir parçası olan olgunlaştırılmış tam yağlı beyaz peynir, mezelerden tatlılara kadar her türlü alanda kullanılır. Çok besleyici ve bir o kadar da mükemmel kalsiyum kaynağı olan olgunlaştırılmış tam yağlı beyaz peynir hakkında detayları gelin birlikte öğrenelim.

Diğer Avrupa şehirlerinde üretilen beyaz peynirler standart bir tada sahipken, ülkemizdeki beyaz peynirlerin çok çeşitli lezzetleri olduğunu söyleyebiliriz. Nedeni ise üretildiği bölgeye göre farklı özellikler taşımasıdır. Olgunlaştırılmış tam yağlı beyaz peynir, sadece Ege Bölgesi’nde yetiştirilen ineklerin sütünden üretilir. Nedeni ise bu yörenin kendine has toprak, iklim ve çim özelliklerinin olmasıdır. Bu özel ortamda beslenen, büyüyen ve yetiştirilen ineklerden, tamamen doğal süt elde edilir. Böylece beyaz peynir yapımında kullanılan sütün, katkısız olması sağlanır. Ülkemizin bütün şehirlerinde ve hatta dünyada satışa sunulan beyaz peynir, düşük kalorili, bol lezzetli ve çok sevdiğimiz peynir türlerinden biri.

Beyaz Peynir Nasıl Yapılır?

Beyaz peynir, doğal ve taze olan süt mayasından yapılır. Üretim aşamasında kalıplanır ve 1-2 ay boyunca tuzlu suda bekletilir. Bu sürede olgunlaşmış olur. Olgunlaşma süresi ve doğal sütten yapılması, beyaz peynirin kendine özel bir tadı olmasını sağlıyor. Bu nedenle, sofralarımıza ve öğünlerimize sıra dışı bir lezzet katmaya devam ediyor. Tıpkı süt gibi pürüzsüz yapıda olan olgunlaştırılmış beyaz peynir, tam yağlı olarak üretiliyor.

Olgunlaştırılmış Tam Yağlı Beyaz Peynirin Özellikleri Nelerdir?

Carrefour olgunlaştırılmış beyaz peynir en az 90 gün olgunlaştırılarak eşsiz lezzet ve aromaya sahip olur. Ege’nin verimli otlaklarında gezen ineklerden elde edilen sütlerden CarrefourSA güvencesi ile hiçbir katkı maddesi içermeden üretilir. Tamamen doğal içerikli olan tam yağlı olgunlaştırılmış beyaz peynir, kahvaltılarımızı süsleyen, yemeklerimize ve salatalarımıza lezzet katan bir peynir çeşitirdir. Kendi başına tüketebildiğimiz gibi, geleneksel Türk kahvaltılarının demirbaşlarından olan beyaz peynirin, börek ve poğaçalarımızı anlamlı kıldığı da bir gerçek. Olgunlaştırılmış tam yağlı beyaz peynirin, kremsi ve yumuşak bir kıvamı olmasının yanında, güçlü bir lezzeti de var.

Kaç Farklı Çeşit Beyaz Peynir Vardır?

Peynir çeşitlerimizle tüm dünyada ün salmış bir ülkeyiz. Yedi bölgemizin her biri değişik iklime sahip olduğundan, haliyle farklı peynir türlerini üretebiliyoruz. Beyaz peynirin de aynı şekilde birçok çeşidi var. Koyun, keçi ve inek sütünden üretilen beyaz peynirler, sert veya yumuşak kıvamda olabilir. Beyaz peynirlerin yapımında kullanılan süt, yarım yağlı ya da tam yağlı şeklinde olabiliyor. Bu peynirler; Ezine beyaz peynir, koyun peyniri, süzme peynir, inek peyniri, tam yağlı beyaz peynir veya yarım yağlı beyaz peynir diyebiliriz.

Tam yağlı olgunlaştırılmış beyaz peynir CarrefourSA’dan alınır alışverişte ne lazımsa önce Carrefour etiketi aranır… Unutmayın Carrefour markalı ürünler hem kaliteli hem hesaplı!

image_print