CarrefourSA Lezzet Arası

CarrefourSA hipermarketlerinde yeni bir oluşum olan “Lezzet Arası” restoran zinciri ile alışverişler daha keyifli ve doyurucu hale geliyor.

CarrefourSA Lezzet Arası restoranı, Marmara Forum AVM’deki Merter CarrefourSA Hiper’de açıldı! 130 kişilik restoranın menüsü ünlü şef Vedat Başaran tarafından hazırlandı. Pideden pizzaya, etten balığa, lezzetli menü seçenekleri ve alınan bir gıdayı içeride aşçılar ile pişirme deneyimi sunan Lezzet Arası, alışverişte lezzet için kısa bir mola vermek isteyenleri bekliyor.

CarrefourSA hipermarketlerinin Lezzet Arası restoran zincirinin ilk şubesi İstanbul Merter’de yer alan CarrefourSA hipermarketinde hayata geçirildi. Lezzet Arası restoranlarının dekorasyonundan menüsüne kadar birçok detayı şef Vedat Başaran ile planlayan CarrefourSA mutfaklarında Türkiye’de ve dünyada öne çıkan lezzetlere yer veriliyor. Lezzet Arası ile sağlıklı, lezzetli ve doğru fiyata yemek yemek ve alışveriş sırasında soluklanmak mümkün oluyor.

Alışverişler daha keyifli

CarrefourSA’nın Lezzet Arası restoranları her yaş grubuna hitap edecek şekilde tasarlandı ve alışveriş haricinde vakit geçirilebilecek bir alan haline geldi. Hipermarkette geçirilen her dakikanın keyifli olması için Lezzet Arası restoranlarında, dönemsel olarak çeşitli atölyeler düzenleniyor. Aynı zamanda gerek kalite, gerek taze ve mevsiminde yiyecekler ve pişirme teknikleri açısından faydalar sağlayan Lezzet Arası, müşterilerin CarrefourSA mağazasından tercih ettiği bir gıdayı profesyonel aşçılarla mutfakta pişirme deneyimi de sunuyor. Bu interaktif ortamda oluşan müşteri sadakati ve geri bildirimler, bölgede yaşayan halkın yemek ihtiyaçlarındaki sorunlarını gözlemlemede ışık tutuyor.

Lezzet Arası’nın en yeni şubeleri

CarrefourSA, İstanbul Merter’deki ilk şubesinin ardından İstanbul’da Beylikdüzü Marmara Park, Maltepe Park, Forum İstanbul, İstanbul Acıbadem Tepe Nautilus, Fulya AVM ve Metropol AVM’de alışverişlere lezzet molası getiriyor.

Lezzet Arası restoranları; İzmir Balçova, Adana M1 Avm , Mersin Palm City Avm ve Bursa Nilüfer AVM şubelerinde misafirlerini, zengin bir menü ve doğal bir ortam ile karşılaşıyor.

Tüm lezzet Arası restoranlarında reyondan seçilen et, balık ve tavuk ürünleri ücretsiz olarak pişirilip taze taze yenilebiliyor.

Lezzet Arası’nın menüsünde neler var?

Şef Vedat Başaran tarafından hazırlanan 100 kişilik Lezzet Arası restoran zincirinin menüsünde salatalardan pizzalara kadar birçok yemek çeşidi bulunuyor. Lezzet Arası misafirleri; bonfile tabağı, cevizli penne, ton balıklı pizza, dürüm, tavuk şinitzel, lazanya, kıymalı makarna gibi daha birçok lezzeti keşfetme fırsatı buluyor.

Lezzet Arası’nda naturel bir ortam

“Lezzet için kısa bir mola” sloganıyla yola çıkan Lezzet Arası, dekorasyonundaki organik formlar, naturel dokunuşlar, ahşap dekorasyon ile doğal bir ortamda bulunma hissi yaratıyor ve alışveriş yapanlar için keyifli kaçamakların yapılabileceği lezzet için kısa bir mola durağı haline geliyor. Lezzet Arası, bu davetkar ambiyansı ile CarrefourSA hipermarketlerinin lezzetlerinin keşfedilebileceği bir mekan olarak Merter CarrefourSA’da 31 Mart günü kapılarını açtı.

CarrefourSA bu yeni projesiyle hipermarket alanlarının %10’luk bir kısmını yemek alanı olarak planladı. İnsanların günün herhangi bir zamanında soluklanacağı ve keyifleneceği bir gastronomik yaşam alanı olarak hayata geçen Lezzet Arası, ilklerin öncüsü olarak sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanlarda da zor rastlanılacak bir proje. Lezzet Arası’nda ortam aynı anda birçok deneyimin yaşanabileceği şekilde tasarlandı. Mutfaktaki aksiyonlar ve oturma alanının cazibesi, her yaştan insanı tatmin edecek bir konseptte hazırlandı.

Vedat Başaran kimdir?

Ailesi şarkütericilik ve manavcılık yapmış olan Vedat Başaran’ın çocukluğu yiyeceklerin içinde geçti. Turizmi seven ve gastronomi alanında yeterli eğitim alanı bulunmayan bir dönemde Uludağ Üniversitesi Otelcilik ve Turizm Yüksek Okulu’nu bitiren Başaran, Kraliyet Akademisi’nin sınavlarına tabi olan West London College’da eğitim aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra 1 yıl aşçı hocalığı yaptı. Siyasi liderlerin menülerini hazırlayan dünyaca ünlü bir şef olan Başaran, uzun yıllarını Osmanlı mutfak kültürüne adadı ve bu alanda araştırmalar yaptı. Osmanlı mutfağından unutulmuş lezzetleri gün ışığına çıkaran Vedat Başaran, uluslararası arenada Osmanlı mutfağının tanıtımını üstlendi ve kısa sürede yurtdışında da tanındı. Başaran’ın aşçılığının yanında gastronomi uzmanlığı da bulunuyor.

CarrefourSA hipermarketlerinin yeni konsepti Lezzet Arası, Merter’deki ilk şubesiyle oldukça farklı bir alışveriş deneyiminin kapılarını araladı. Müşterilerini gastronomide yeni ufuklarla buluşturmayı amaçlayan CarrefourSA kaliteli hizmet anlayışıyla adından söz ettiriyor.

image_print