Sömestr Tatili İçin Hediye Önerileri

Eğitim öğretim yılının ilk karnesini alan çocuklar için birbirinden eğlenceli ve öğretici hediye seçenekleri CarrefourSA’da.

Eğitim ve öğretim yılında ilk dönemi tamamlayan çocukları karne hediyesi ile ödüllendirmek gerekir. Çocukların yaşı ve ilgi alanları hediye konusunda belirleyici olmaktadır. Aylardır sırtında defterlerin ve kitapların yükünü çeken, erken saatte uyanıp okul yoluna koyulan, ödevlerden başını kaldıramayan çocuklarınızın biraz olsun yükünü hafifletmek, eğlenmelerini ve streslerini atmalarını sağlamak için size önereceğimiz hediye seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanına en uygun hediye çeşitlerini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

Bisiklet, scooter, paten, kaykay

Karne hediyesi denince akla ilk gelen hediye seçeneklerinden biri bisiklettir. Bisiklet, çocuklara yaşattığı özgürlük ve sorumluluk duygularının yanında, onların fiziksel gelişimlerini de destekleyen önemli bir araçtır. Popüler bir karne hediyesi olan bisiklet ile çocuğunuz bahar ve yaz aylarında parklarda ve onlar için özel ayrılmış bisiklet yollarında keyifli sürüşler yapabilir.

Çocuğunuza karne hediyesi olarak alabileceğiniz bir diğer hediye seçeneği ise scooter. Çocuğunuz scooter sayesinde tüm vücut kaslarını çalıştırabilir ve özgürlüğün tadını çıkarabilir. Tekerlekler üzerinde hareket eden her aracı çok seven çocuklar için scooter gibi kaykay ve paten seçenekleri de fiziksel gelişimi destekleyen oyuncaklardır. Çocuğunuzun dengede durmayı öğrenebilmesi ve bacak kaslarının güçlenmesi için scooter, paten, kaykay gibi oyuncakların yanı sıra, hoverboard gibi yeni nesil araçları da tercih edebilirsiniz.

Hoverboard
İki tekerlek üzerinde dengede durabilen hoverboard, şehir içinde kullanıma uygun yeni nesil bir kaykaydır. Spor ve eğlence amaçlı bir ürün olan hoverboard, bisiklet yollarında, parklarda, trafiğin yoğun olmadığı yerlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Pratik bir şekilde taşınabilmesi sayesinde hoverboard, özellikle çocukların ve gençleri gözünde popüler bir araçtır.

Öneri: Denge yeteneği gerektiren bisiklet, scooter, paten, kaykay gibi oyuncakların kask, dizlik, dirseklik gibi koruyucu setler ile kullanılması gerekir. Çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için hediyenizin yanında bu setleri satın almayı ihmal etmeyin.

Fotoğraf makinesi

Çocukların sadece oyun sever olduğunu söylemek yanlış olur. Çevresine ilgi duyan, sürekli sorular sorarak karşısındaki kişilerden net cevaplar bekleyen çocukların aynı zamanda keşifler yapmak istediği de anlaşılabilir. Bu anlamda fotoğraf makinesi gibi ilgilerini çeken her detayı fotoğraflayabilecekleri bir hediye onları oldukça mutlu eder.

Öneri: Sömestr tatilinde çocuğunuzun çektiği fotoğrafların çıktısını alarak; “fotoğraf karesindeki kediyi bul, fotoğrafta gördüklerini resim defterine çiz” gibi gibi oyunlar oynayabilirsiniz.

Bitkilerle doğayı sevdirin

Çocuğunuza doğa sevgisi aşılamak için bahar ve yaz aylarını beklemenize gerek yok. Çocuğunuzun kendi elleriyle ektiği çiçek tohumlarının nasıl büyüdüğünü izleyebilmesi için evinizde saksılarla küçük bir kış bahçesi yaratabilirsiniz. Sömestr tatilinde yapacağınız market alışverişinizde rengarenk saksıları ve çiçek tohumlarını çocuğunuza hediye edebilir ve çiçek yetiştirme işini eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Sömestr tatilinde alternatif aktiviteler için Sömestr Tatilinde Çocuğunuzla Evde Yapabileceğiniz Etkinlikler blog yazımızı mutlaka inceleyin.

Öneri: CarrefourSA bahçe reyonlarında rengarenk çiçeklerin tohumlarını ve farklı ebatlarda saksı çeşitlerini bulabilirsiniz.

Eğlenirken öğrenebileceği hediyeler

Bazı oyunlar ve aktiviteler çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlar. Bunlar arasında en basit ama en etkili olan etkinlik boyamadır. Boyama kitabındaki ya da mandala kitabındaki desenleri dilediği renklerde boyayan çocukların hem hayal gücü genişler hem de bu işi yaparken çok eğlenirler. Boyama kitapları kadar eğlenceli bir aktiviteye dönüşen diğer hediye seçeneği ise boyamalı maket oyun evidir. Pratik bir şekilde kurulan ve ev formunu alan boyamalı maket oyun evinin dış yüzeyi fark desenlerle bezelidir ve kuru boyalarla kolaylıkla boyanmaktadır.

Kutu oyunları da hem eğlenceli hem de yetenek geliştirici özellikleriyle en çok tercih edilen karne hediyeleridir. Çocuğunuza hediye edeceğiniz Monopoly, Jenga, Scrabble, Tabu gibi oyunlar, onun oyun arkadaşları ile birlikte eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlar. CarrefourSA oyuncak reyonlarında her yaşa uygun kutu oyunu çeşidi bulabilirsiniz.

Elektronik

Eğer çocuğunuza elektronik kategorisinde bir karne hediyesi almayı planlıyorsanız, bu konuda seçenekleriniz oldukça fazladır. Bir sömestr tatiline yakışacak en ideal elektronik hediye seçenekleri şunlar olabilir:

 • Dizüstü bilgisayar
 • Yeni bir monitör
 • Klavye ve mouse seti
 • Yazıcı
 • Tablet
 • Cep telefonu
 • Oyun konsolu ve oyunları
 • Bilgisayar oyunu
 • Kulaklık

Kutu oyunları, sömestr tatilinde tüm aile üyelerini bir araya getirir ve keyifli anlara aracılık eder.

Oyuncak

Çocuklar için oyuncak dünyası sınırsızdır. Çocuklar girdikleri her oyuncak reyonundan kucak dolusu oyuncakla dönmek ister ve bu konuda tabiri yerindeyse doyumsuz oldukları bilinir. Onlar bu konuda öylesine profesyonel davranırlar ki yeni alının bir oyuncakla nasıl oynayabileceğini yetişkinlerden çok daha iyi bir şekilde kavrayabilirler. Üstelik anne ve babalar çocuklarının en çok hangi oyuncağı istediğini çok iyi bilirler. Bu bakımdan bir sömestr tatilinin hayat kurtaran hediye seçeneği oyuncaktır. İşte yaşa ve cinsiyete göre tercih edebileceğiniz CarrefourSA reyonlarında sizi bekleyen oyuncak seçenekleri:

 • Uzaktan kumandalı araba
 • Barbie bebek ve barbie evi
 • Drone
 • Dinazor figürleri
 • Su tabancası
 • Robotlar
 • Karakter bebekler
 • Işın kılıcı
 • Peluşlar

Oyuncak seçiminde üzerinde durulması gereken en önemli konu Avrupa Birliği standartlarına uygunluğunu garanti eden CE sembolünün olması ve oyuncaklarda BPA maddesinin bulunmamasıdır. Sömestr tatilinde çocuklarınızı mutlu edecek oyuncak çeşitleri, bisiklet, paten, kaykay gibi spor araçları, elektronik eşyalar ve daha birçok hediye seçeneğini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print