Çocuğunuzla CarrefourSA’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmek için CarrefourSA’da birçok aktiviteyle zaman geçirebilirsiniz. Lezzet Arası’nda yemek yemek, okul eksiklerini tamamlayabilir, CarrefourSA’da tasarruf konulu öğretici bir gezi planlayabilirsiniz.

5 Şubat’ta ikinci dönem için ders başı yapacak olan çocukların biraz enerji depolaması, biraz daha derslerine motive olabilmesi ve stres atmaları için sömestr tatili bir fırsat. 18 Ocak itibarıyla 2019 sömestr tatiline çıkacak çocuklar CarrefourSA’da doyasıya zaman geçirebilir. Okul eksiklerini tamamlamak, kırtasiye alışverişinde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleri stoklamak, tasarruflu mutfak alışverişi yapmak, oyuncak reyonları arasında küçük bir tur atmak, CarrefourSA fırınından taptaze lezzetlerle eve dönmek gibi birçok aktivite yaratabilirsiniz.

Okul eksiklerini gözden geçirin

Eylül ayından bu yana çocuğunuz derslerini dinledi, ödevlerini aksatmadan yaptı, defterlerini ve kalemlerini kullandı. Geçen 3 aylık sürede okul çantasındaki ve çalışma masasındaki kırtasiye ürünlerinin hakkını verdi. İşte sömestr tatili biten kalemlerin, kalem uçlarının, defterlerin telafi edilebileceği bir zaman. CarrefourSA kırtasiye reyonlarında çocuğunuzun yeni dönemde ihtiyacı olacak tüm sağlıklı kırtasiye ürünlerini en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

Kırtasiye ürünlerinin yanında, çocuğunuzun okul kıyafetleri, beden eğitimi derslerinde giydiği eşofmanlarının da yenilenmesi gerekebilir. Ocak ayına kadar Bahar mevsimini aratmayacak güzellikte geçen havaların da etkisiyle okulun ilk döneminde doyasıya koşup oynayan, beden eğitimi derslerine katılan çocuğunuzun gömlek, pantolon, okul ayakkabısı, spor ayakkabı, eşofman takımı da yenilenmek isteyebilir. Belki de çocuğunuzun boyu uzamış olabilir. Çocuğunuzla birlikte yapacağınız yapacağınız CarrefourSA alışverişinde, giyim reyonları arasında onun ihtiyacı olan tüm okul giyim ürünlerini bulabilirsiniz.

Kırtasiye reyonları arasında alışverişinizi yaparken çocuğunuza sürpriz bir sömestr hediyesi almayı ihmal etmeyin. Onun en çok beğendiği oyuncağı da alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Boyamalı maket oyun evi, eğitici oyunlar, kutu oyunları, top, kitap, boyama kitabı, uzaktan kumandalı araba, oyuncak bebek, mini bowling seti, oyun hamuru ve daha birçok oyuncak ve kırtasiye çeşitlerini CarrefourSA’da bulabilirsiniz.

Lezzet Arası’nda yemek molası

CarrefourSA alışverişlerinin lezzet durağı Lezzet Arası’nda pide, pizza, et, balık gibi lezzetli menü seçenekleri yer alıyor. CarrefourSA’dan alınan bir gıdayı içeride aşçılar ile pişirme deneyimi de sunan Lezzet Arası restoranlarında çocuğunuzla birlikte CarrefourSA hipermarketlerinde alışveriş yaptıktan sonra yemek molası verebilirsiniz.

Menüsü ünlü şef Vedat Başaran tarafından oluşturulan, Türkiye’de ve dünyada öne çıkan lezzetlere yer verilen Lezzet Arası restoranları, sömestr tatilinde çocuğunuzla birlikte vakit geçirebileceğiniz ideal mekanlardır.
Hangi şubelerde olduğundan bahsedelim.

Lezzet Arası’nda kısa bir lezzet molası vermek için İstanbul Marmara Forum AVM, Beylikdüzü ve İzmir Balçova’daki CarrefourSA hipermarketlerini ziyaret edebilirsiniz.

Evinizin “tasarruflu” alışverişi

Çocuğunuzda bilinçli harcama sorumluluğunun olması için tasarruf konusunda öğretici rolünüzü göstermelisiniz. Çocuğunuzla birlikte alışveriş yaparak, kampanyaları takip ederek, %50 indirimli ya da 3 al 2 öde gibi kampanyaların tasarruflu yönlerini anlatarak farklı konularda ona kalıcı eğitim verebilirsiniz. Çocukların alışverişte gözlemleyici olmalarının yanında uygulayıcı omalarına da izin verilmelidir. Alışverişte ihtiyacı olmayan ürünleri alamayacağını söylemek ve alışveriş sepetini birlikte doldurmak gibi roller çocukta kalıcı bir tasarruf bilincinin oluşmasında en etkili yöntemlerdir. Market alışverişinden önce ihtiyacınız kadarını alacağınızı ve alışveriş sırasında hangi ürünü neden aldığınızı çocuğunuza söyleyebilirsiniz. Örneğin; “indirimli ve hediyeli ürünleri alıyoruz çünkü bunları evde kullanıyoruz ve ihtiyacımız var” gibi. Alışveriş dönüşünde ise aldıklarınızı yerleştirmesini isteyebilirsiniz.

Eğer evinize tasarruf lazımsa CarrefourSA’ya uğrayabilir, en hesaplı alışverişinizi çocuğunuzla birlikte CarrefourSA’da yapabilirsiniz. CarrefourSA, çocuğunuza tasarrufu öğretebileceğiniz en uygun mekandır.

Sömestr tatilinde çocuğunuzla mutfakta pratik yemekler hazırlayabilirsiniz. Lezzetli atıştırmalıklar için puding, kek karışımı, pasta süslemesi, kakao, un gibi malzemelerin yer aldığı reyonlarda çocuğunuzun fikrini alarak keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Eve dönüşte CarrefourSA fırınından taptaze hamur işi çeşitleri de alarak çocuğunuza çay sofrası kurabilirsiniz.

Sömestr tatilini çocuğunuzla birlikte dolu dolu yaşamak için CarrefourSA marketlerine mutlaka uğrayın ve alışverişi eğlenceli bir aktivite haline getirin. Minikler için yemek tarifleri, tasarruf tüyoları, pratik fikirleri ve daha birçok faydalı bilgiyi bloğumuzdan takip etmeye devam edin.

image_print