Eti Matik ve U Green Clean Ürünleri Sadece CarrefourSA’da

Bor madeninden üretilen çevre ve sağlık dostu deterjan Eti Matik ve ekolojik sertifikalı doğa dostu temizlik ailesi U Green Clean ürünleri sadece CarrefourSA’da!

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Ar – Ge faaliyetleri doğrultusunda üretilen ve sadece CarrefourSA marketlerinde bulunan deterjanı Eti Matik, içeriği ve performansı ile tüketici dostu bir ürün. Eti Matik gibi sadece CarrefourSA’nın temizlik ürünleri reyonunda bulabileceğiniz U Green Clean de doğa dostu formüle sahiptir ve sentetik esans veya parfümler yerine organik yağlar kullanılarak üretilmektedir.

Attığı her adımda öncelikle müşterilerini düşünen, insan sağlığını önemseyen CarrefourSA marketlerinde, petrol ve fosfat içermeyen bor temizlik ürünü Eti Matik ve sles, klor, gdo, paraben, sentetik parfüm içermeyen fosfatsız temizlik ürünleri çeşitleriniz U Green Clean çeşitlerini bulabilirsiniz.

Neden Eti Matik kullanmalısınız?

Deterjan, temel olarak temizleme ve arıtma özelliği bulunan, toz, sıvı veya tablet durumunda olabilen kimyasal bir maddedir. Günlük hayatta sık kullanılan bir ürün grubu olan deterjanın sağlık açısından zararları bulunmaktadır. Bu nedenle kompleks alkali fosfatların deterjan üretiminde kullanılması sınırlanmış veya yasaklanmıştır. Boratlar; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama, suyu yumuşatma ve sürfaktan olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi özelliklerinden dolayı temizlik sektöründe önemli bir yere sahiptir ve temizlik sektöründe daha etkin şekilde kullanılması için Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Ar – Ge faaliyetleri doğrultusunda üretilen ve sadece CarrefourSA marketlerinde bulunan bor madeninden yapılan temizlik ürünü Eti Matik deterjan; petrol türevleri, fosfat, ilave yumuşatıcı içermemektedir.

Yapılan çalışmalara göre; çamaşır deterjanlarında temizleme etkisini artırmak, kirin yüzeye tekrar yapışmasını azaltmak, daha parlak, daha temiz giysiler için boratlar hem insan sağlığına hem de tekstil ürünlerine zarar vermeyen Eti Matik deterjanın üretiminde etkisini göstermektedir. Bor madeninden üretilen çevre ve doğa dostu ilave yumuşatıcı ve kireç önleyici gerektirmeyen temizlik ürünü Eti Matik deterjan ile etkili koruma, ön yıkamasız temizlik, 60°C beyazlarda ve 40°C renklilerde güçlü temizleme performansı elde edersiniz.

CarrefourSA, Eti Matik’i giysilerinizin temizliğinde gönül rahatlığıyla kullanmanızı önermektedir.

Ecogarantie Sertifikalı U Green Clean

Dünyada organik ürünler sektöründe bağımsız olarak kurulmuş mesleki bir birlik olan Ecogarantie Sertifikalı U Green Clean ürünleri, bitki bazlı hammaddeler kullanılarak, doğa dostu temizlik ayrıcalığına sahip olmak isteyenlerin aradığı özelliğe sahip ürünlerdir. Ecogarantie Sertifikası; sayılı denetim firmalarından biri olan Belçikalı Certissy firmasının ekolojik ürünler için verdiği önemli bir uluslararası tescil belgesidir. Ecogarantie için belirlenen kriterler farklı sektörlerden üretici, tüketici ve çeşitli derneklerin bir araya gelmesi ile ortaklaşa oluşturulmaktadır. Kriterler, her yıl gözden geçirilmekte ve güncellenmektedir. Sertifikalı U Green Clean temizlik ürünlerinin tüm çeşitlerini CarrefourSA’da bulabilirsiniz:

 • Sıvı çamaşır deterjanı
 • Yumuşatıcı
 • Çamaşır suyu
 • Çok amaçlı temizleyici
 • Bulaşık makinesi tableti
 • Bulaşık makineleri için parlatıcı
 • Banyo temizleyici
 • Likit sabun
 • Bulaşık deterjanı
 • Çok amaçlı yağ çözücü

Yukarıdaki Ecogarantie Sertifikalı tüm U Green Clean ürünlerinin özellikleri; bitkiler, hayvanlar ve insanlar arasındaki dengeyi bozmadan ve ürünün dayanıklılığı ile ilgili hassas bir dengeye dayanmasıdır. Temizlik ürünlerinde Ecogarantie’nin temel amacı; üretimde kullanılan hammaddelerin seçiminden itibaren sürdürülebilir ve ekolojik denge ilkelerine uyulmasıdır.

U Green Clean vegan bir marka

U Green Clean temizlik ürünleri aynı zamanda vegandır. U Green Clean ürünlerinde hiçbir hayvansal temelli malzeme ve içerik kullanılmamaktadır. Ayrıca U Green Clean ürün ve bileşenleri hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Marka tüm bu prensiplerle hareket ettiği için Vegan Derneği tarafından da tescil edilmiştir.

Bitkisel ve doğa dostu sertifikalı U Green Clean, yerli bir üretici olan Uzay Kimya’ya ürettirilmiştir ve sadece CarrefourSA’da satılmaktadır. Uzay Kimya, ürünlerinde organik ve doğal hammadde kullandığını Ecogarantie Sertifikası ile tescillenmiş bir firmadır. U Green Clean ürünleri, CarrefourSA’nın sektöründe farklılığını ön plana çıkaran özel ürünlerdir.

Neden U Green Clean ürünlerini kullanmalısınız?

U Green Clean temizlik ürünlerinin formülasyonları, doğada çabuk ayrışabilecek şekilde geliştirilmektedir. Doğa dostu U Green Clean ürünlerinin formülünde sentetik esans veya parfümler değil organik yağlar bulunmaktadır. U Green Clean ürünlerinin özellikleri şunlardır:

 • Sağlığa zararlı sles, GDO ve paraben gibi maddeler bulunmamaktadır.
 • Sentetik ürün, renklendirici maddeler ve koruyucu maddeler kullanılmamaktadır.
 • Üretim ve işlenme süreçleri çevreyi kirletmez. U Green Clean insan sağlığını korur ve çevreye duyarlıdır.
 • U Green Clean ambalajları geri dönüştürülebilmektedir.
 • U Green Clean hayvanlar üzerinde test yapılmasına izin vermemektedir.

Ekolojik sertifikalı doğa dostu U Green Clean temizlik ürünleri ve bor madeninden üretilen çevre ve doğa dostu Eti Matik deterjanınız sadece CarrefourSA marketlerinde sizi bekliyor.

image_print