Karamelize Patlamış Mısır

Sadece çocukların değil siz büyüklerin de çok seveceği bu atıştırmalık film ve çay keyfinize harika bir şekilde eşlik edecek.

İster tek başına ister aileniz ya da arkadaşlarınızla bir araya gelindiğinde evde sinema partisi yapmanın ve film izlemenin ne kadar eğlenceli olduğunu hepimiz biliriz. Özellikle kış aylarında havaların soğuması birlikte evde daha çok zaman geçirdiğimizi düşünürsek, sıcacık ev ortamında, battaniyenin altına girerek film izlemenin tadı da bir başka olur. Peki, film seyretmek denilince ilk akla gelen atıştırmalık nedir? Tabi ki; hem mis gibi kokusu ile hem de çıtır çıtır yerken damaklarda bıraktığı lezzeti ile patlamış mısır. Peki alışılagelmiş tuzlu patlamış yerine karamelize patlamış mısır yapmaya ne dersiniz? Hadi malzemelerinizi hazırlayın, birlikte mısırlarımızı patlatalım.

Karamelize Patlamış Mısır İçin Malzemeler

  • 1 bardak mısır
  • 1 bardak toz şeker
  • 1 kaşık tuz
  • 2 çorba kaşığı ayçiçek yağı
  • ¼ su bardağı esmer toz şeker

Karamelize Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Derin bir teflon tencerenin içini 2 çorba ayçiçek yağ ekleyin. 1 bardak mısırı küçük bir kase içerisine alın ve 1 bardak toz şekeri üzerine dökerek şekeri ve mısır taneleri güzelce harmanlayın.. Şekerlediğiniz mısır tanelerini tencereye dökün ve içindeki ayçiçek yağı ile karıştırın. 1 tatlı kaşığı tuzu ekleyip tencerenin kapağını kapatın. Mısırlar patlamaya başlayınca üzerine esmer toz şekerleri serpiştirip patlatmaya devam edin.
Tüm mısır taneleri patladıktan sonra mısır kovalarınıza ya da kaselere alarak servis edebilirsiniz.

Karamelize Patlamış Mısır tarifi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri CarrefourSA marketlerinden temin edebilirsiniz. Evde

image_print