Mükemmel Kaşlara Sahip Olmanın 6 Yolu

Doğal ürünler kullanıp ve doğru teknikleri uyguladığınızda siz de mükemmel kaşlara ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaşlar yüz ifademizin en büyük temsilcisidir. Kaşlarınız bakımlı ve gür olduğunda, bakışlarınıza derinlik kazandırmanın yanı sıra gözlerinizin derinliğini de ortaya çıkarır. Siz de Audrey Hepburn gibi çekici bakışlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka kaşlarınıza doğal ürünlerle bakım yapmalı ve doğru teknikleri uygulamalısınız.

1- Cımbız kullanımı
Cımbız oldukça önemli bir kişisel bakım aracıdır. Özellikle kaliteli ve iyi malzemeden yapılmış cımbız kullanmanızda fayda var. İyi bir cımbız kaş alırken tüylerin kırılmasını engeller ve kaş alımı sonrası temiz bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar.

2- Kaş almak için sık aralıklar tercih etmeyin
Son dönemlerde de oldukça trend olan kalın kaş modasını bilmeyen yoktur. Hemen hemen bütün bayanlar bu kalın kaş modasından etkilendi. Oldukça da güzel bir trend; hem bakışlarınız daha derin hem de doğal görünümlü. Ancak kaşlarınız çok içeyse bir süre dağınık ve yeni çıkan kaşlarınıza tahammül etmek zorunda kalacaksınız. Görüntü olarak yüzünüzde bir karmaşıklık hissedebilirsiniz. Fakat bir süre beklemeden maalesef bu sonucu elde edemezsiniz.

3-Kaşları şekillendirme
Kaşınızın yüz şeklinize uygun olup olmadığını tespit edin. Eğer uygun değilse ya da siz şekil veremiyorsanız mutlaka bir profesyonel yardım alın. Sürekli kaşlarınız için kuaföre gitmek istemeseniz bile, ilk şekil verme düzeltme işini bir profesyonel elin yapması oldukça önemli. Böylece daha sonraki kaş alımlarını siz yapsanız da şeklini bozma ihtimaliniz daha az olur.

4- Doğal yağlar ile kaşlarınız gürleştirin
Özellikle hindistan cevizi yağı kaş ve kirpikleri besler. Bunun yanı sıra hint yağı, tatlı badem yağı, sarımsak yağı gibi doğal ürünlerin faydalı olduğu biliniyor. Siz de, her sabah düzenli olarak üzere bu yağlardan birini pamuklu çubuk yardımıyla kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının faydaları” konulu yazımızı okuyarak bu mucizevi yağ hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

5- Kaşınızı doldurun
Eğer sık ve gür kaşlarınız yoksa ve kaş aralarınızda boşluklar varsa kaşlarınız belirgin bir yapıda olmayacaktır. Bunu telafi etmenin en güzel yolu kaş boşluklarını kaş renginize uygun kaş kalemi ile doldurmaktır. Son zamanlardaki kalın kaş modasına uyum sağlayabilmek için kaş farı ile kaşı boyamak güzel bir çözüm olabilir.

6- Kaşlarınızı tarayın
Tıpkı saçlarınızı taradığınız gibi kaşlarınızı da tarayın. Çünkü bu tarama hem kıl moleküllerini harekete geçirir hem de gözeneklerin açılmasına, kan dolaşımının hızlanmasına neden olur.

Cilt tipinize uygun kişisel bakım ürünlerini, hindistan cevizi yağını ve evde uygulayacağınız cilt bakım kürlerinin tüm malzemelerini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print