Futbol Topu Kekleri

Çikolatalı, havuçlu, kakaolu, sade, cevizli, portakallı… Sizin favori kekiniz hangisi?

Kek hem çayın hem de kahvenin yanına yakışan, çay ya da kahve içerken damaklara ayrı bir lezzet katan yiyecekler arasında popülerliğini koruyor. Çocuklar kadar büyüklerinde severek yediği kekin pek çok farklı tarifi var.

Bu videomuzda sizlerle paylaşacağımız futbol topu keklerinin yapımı oldukça pratik. Tarifi denediğinizde eminiz özellikle çocuklarınız çok mutlu olacak. Neden mi? Görünümü ile çocuklarınızı görür görmez etkileyecek futbol topu kekleri farklı bir lezzete de sahip. Sadece birkaç malzeme ile kolayca kek toplarınızı hazırlayabilirsiniz.

Kek Topları İçin Malzemeler

  • 1 büyük paket hazır kek
  • 3 büyük bitter çikolata
  • 1 paket krema
  • Çikolata sos
  • Beyaz şeker hamuru

Kek Toplarının Hazırlanışı

1 paket kremayı teflon tava içine alarak ısıtın. Cam bir kase içerisine bitter çikolataları küçük parçalar halinde kırarak ilave edin. Isıttığınız kremayı ve çikolatayı güzelce karıştırın. Bu karışım sosunuz olacak. Keki başka bir cam kase içerisine alarak ufalayın ve sosunuzdan bir parça üzerine ekleyerek kek parçaları ve sosu karıştırın. Bu karışımdan küçük parçalar alarak tek tek top haline getirin. Hazırladığınız kek toplarını tabağınıza dizdikten sonra üzerini streç film ile kaplayın ve bir saat kadar buzdolabında bekletin. Şeker hamurlarını kek toplarını saracak ölçüde oklava ile açın. Kek toplarını tek tek şeker hamuru ile kaplayın. Hazırladığınız topları futbol topuna benzeyecek şekilde çikolata sosu ile süsleyin.

Futbol keki toplarını hazırlamak için ihtiyacınız tüm malzemeleri CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print