Küçük Çocuğunuzla Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Çocuklarınızla evde vakit geçirdiğiniz zamanlarda yapacak bir şey bulamıyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın! Çocuklarla keyifli, eğitici ve verimli aktiviteler yapmak kolaydır. Yaratıcılığı teşvik eden, eğlendiren ve ilham veren faaliyetler listesine hep birlikte göz atalım.

Çocuğunuzu daha uzun süre meşgul edebilecek etkinliklere ihtiyacınız varsa, sonsuz seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Ev ortamında çocukların dikkatini çekecek ve onları mutlu edecek bazı uygulamalar sayesinde keyifli vakit geçirmek mümkün. İşte, çocuğunuzun asla ‘’Sıkıldım!’’ demeyeceği yararlı faaliyetler!

Kitap Okuma Saati

Kitap okumayı bilmeyen çocuğunuz için siz bir hikâye ya da masal okumayı tercih edebilirsiniz. Kitaplar sayesinde çocuğunuzun ufku ve hayal gücü daha da gelişir. Çocuğunuz okul çağındaysa ve okumayı biliyorsa, birlikte kitap okuma saati düzenleyebilir, onu kitap okumak için teşvik edebilirsiniz.

Zeka Geliştirici ve Eğitici Oyunlar

Çocuğunuzun yaş aralığı ile uygun olan, zekâ geliştirici ve eğitsel kutu oyunlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun zihinsel gelişimini desteklemiş, kaliteli zaman geçirmesini sağlamış olursunuz.

Takı Yapımı

Renkli ve şekilli boncuklarla kolye, bileklik ve küpe gibi takılar yapmak, çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirirken, aynı zamanda el becerilerinin artmasına da katkı sağlar.

Kağıttan Bilezik Yapımı

Çocukların en çok sevdiği etkinlerden biri olan kâğıttan bilezik yapmak, özellikle renkli kağıtlar tercih edildiği zaman daha da sevimli ve eğlenceli olabiliyor. Bu faaliyet sayesinde çocuğunuzun sanatsal yönü güçlenebilir, renklerle daha çok haşır neşir olurken el becerilerini de geliştirebilir.

Kukla Yapımı

Birlikte kâğıt veya keçeyle kukla yapabilir, hazırladığınız kuklalar ile çok çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Çocukları uzun saatler boyunca oyalayan, gülümsemelerini sağlayan kuklalar, her yaştan çocuğu sevindirebilir. Belki de kuklalar ile video çekebilir, çocuğunuza özgü kişisel bir seri yaratabilirsiniz.

Kurabiye Süslemesi

En eğlenceli etkinliklerden biri olan kurabiye süslemek hem kız hem de erkek çocukların hoşuna gidiyor. Süslediği kurabiyeleri yemek ise onlara daha çok keyif veriyor. Siz de çocuğunuzla birlikte renkli kurabiyeler hazırlayabilir, yaratıcılığını ortaya çıkarmasına izin verebilirsiniz.

Taş Boyama

Çocuğunuzun el becerilerini geliştirmesini istiyorsanız, taş boyama etkinliğini kesinlikle denemelisiniz. Taş boyamanın, çocukları sakinleştirdiği ve ruh hallerini de iyileştirdiği biliniyor. Bir terapi yöntemi olarak da kullanılan taş boyama, çocuğunuzun yaratıcı düşünmesini de sağlar.

Çocuğunuz birlikte evde keyifle vakit geçirmeniz için ihtiyacınız pek çok aktivite ve hobi malzemelerini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print