Magnolia Puding Tarifi

Konu tatlı olunca herkesin damak zevki, seçimi değişebiliyor. Kimileri şerbetli tatlıları tercih ederken, kimileri de sütlü tatlılardan vazgeçemiyor. Sütlü tatlı denildiğinde sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü, muhallebi gibi geleneksel tatlılar akla gelsede son zamanlarda oldukça popüler olan Magnolia Puding dikkatleri çekiyor.

Sütlü muhallebi ve meyvelerle hazırlanan ve oldukça hafif olan Magnolia Puding özellikle yemek sonrası yenen hafif bir tatlı olarak tercih ediliyor. Magnolia Puding büyükler kadar çocukların da severek yediği bir tatlı olduğu için özellikle sıcak havalarda soğuk lezzet olarak buzdolabından eksik etmeyeceğiniz bir tatlı olacak.

Çok fazla malzemeye ihtiyaç duyulmaması ve hazırlanışının oldukça pratik olması bu tatlıyı favori tatlılar arasında yer almasını sağlıyor.

Magnolia Puding İçin Malzemeler

  • 10 adet çilek
  • 1 litre süt
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 su bardağından biraz az şeker
  • 1 kutu süt kreması
  • 1 paket bebe bisküvisi

Magnolia Puding Yapılışı

Derin bir kabın içerisine 1 litre sütü koyun ve iki yemek kaşığı unu, 2 yemek kaşığı nişastayı ve 1 su bardağından biraz az şekeri ilave edin. Tüm karışımı çırparak iyice karıştırın. 1 yumurtanın sarısını ayırın ve karışımın içine ilave ederek tekrar çırpın ve kremayı topaklanmadan pişirin. Muhallebi soğuduktan sonra karışımın içerisine bir kutu süt kremasını ilave edin.

Yıkadığınız çileklerin saplarını çıkarın ve her çileği iki ayrı parçaya bölün. Rondo kullanarak bebe bisküvilerini toz haline getirin. Küçük cam kaplara önce çilekleri yerleştirin, sonra çileklerin üzerine toz haline getirdiğiniz bebe bisküvilerini ilave edin. Hazırladığınız karışımı her bir cam kap içine koyduğunuz çileklerin ve bisküvilerin üzerine bölüştürerek dökün. Üstlerini bir çilek ve biraz da toz bebek bisküvisi ekleyerek süsleyin. Tadı kadar görüntüsü de oldukça hoş değil mi? Afiyet olsun.

Büyükler kadar çocuklarınızın da bayılarak yiyebileceği ve hazırlanışı oldukça kolay olan Magnolia Puding tarifini siz de denemek istiyorsanız, tarifte belirtilen malzemeleri  CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print