Mumluk Nasıl Yapılır?

Basit bir tea-light mumu çok şık bir mumluk olarak hazırlayabilir, evinizin baş köşesine koyabilirsiniz. Hele ki bu mumluğu sevdiğiniz bir dantelinizi kullanarak hazırladıysanız evinizin en kıymetli aksesuarlarından biri olacağına hiç şüphemiz yok.

Dekoratif mumlar hem evdeki yaşam alanlarımızı hafif bir ışıkla aydınlatır hem de konulduğu yerlere ayrı bir hava ve renk katar. Mumlar romantik ortamların da vazgeçilmezidir. Mumları yerleştirmek için kullandığınız mumlukları evde sadece birkaç malzeme kullanarak kolaylıkla yapabilir, bu mumlukları salonunuzda, yatak odanızda ya da balkonunuzda arzu ettiğiniz yerlere yerleştirerek yaşam alanlarınıza farklı bir dekoratif hava katabilirsiniz.

Evinizde hızlıca yapabileceğiniz, şık ama yapımı basit mumluk için gerekli malzemeleri ve yapım aşamalarını sizlerle paylaşalım.

Mumluk Yapımı İçin Malzemeler

  • 1 adet tea-light mum
  • Cam su bardağı
  • Dantel
  • Kurdele
  • Makas
  • Çift taraflı yapışkan bant

Mumluk Yapımı

Cam su bardağının taban kısmını ortalayacak şekilde çift taraflı bant için ölçü alın ve taban ölçüsüne uygun olacak şekilde banttan bir parça kesin. Kestiğiniz bantı bardağın tabanının orta kısmına, bir uçtan diğer uca denk gelecek şekilde yapıştırın. Dantelin taban kısmını bardağın taban kısmına oturacak şekilde yerleştirin ve bantın üzerine iyice yapıştırın. Dantelin kenarları bardağın yan kısımlarını kaplayacak. Bunun için cam bardağın alt kısmına yakın bölgeyi çevreleyecek şekilde çift katlı banttan kesin ve bantı bardağın etrafına ortalayarak yapıştırdıktan sonra dantelin kenarlarını bantın üzerine yerleştirerek yapıştırın, etrafını kurdele ile çevirerek kurdeleyi bağlayın ve fiyonk yapın. Hazırladığınız mumluk içine tea-light mumu koyun.

İşte size hem el yapımı hem de evinizde keyifle yer vermek isteyeceğiniz şahane bir mumluk.

Mumluk için ihtiyacınız olan malzemeleri CarrefourSA marketlerinde bulabilir, hazırladığınız mumlukları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

image_print