Mutfak Alışverişinde Tasarruf Yapmanın 8 Yolu

Tasarruf herkesin üzerinde titizlikle durduğu bir konu. Elektrikte, yakıtta ve su kullanımında tasarruf için birkaç basit uygulama olsa da mutfak alışverişindeki tasarruf detaylı incelemeler gerektirir.

Mutfak alışverişi yiyecek ve içeceklerden oluşan, ihtiyaç olan ürünlerin satın alınması anlamına gelir. Bu alışverişin tasarrufu ise sadece her şeyin en ucuzunu ya da en az gramajlısını almakla olmaz. En ucuz fiyat yerine uygun fiyatları ve kampanyaları takip etmek, uygun saklama koşulları ile ürünlerin uzun ömürlü kalmalarını sağlamak, mutfak alışverişinde tasarrufun başlıca gerekleridir.

1- Planlı alışveriş, planlı ödeme

Mutfak alışverişi bir seferde yapıldığında tasarruflu olabilir. Bu nedenle, önünüzdeki haftalarda pişirebileceğiniz yemekleri göz önüne almak faydalı olur. Evdeki eksikleri gözden geçirmek, alışveriş sırasında kolaylık sağlar. Liste oluşturmak sizi aynı markalara yönlendirebileceğinden, market alışverişi sırasında başka markalardaki uygun fiyatları kaçırabilirsiniz. CarrefourSA’da birçok marka ile ürün çeşitliliğini bir arada görebildiğiniz için uygun fiyatlı ürünü bulmada zorluk yaşamazsınız.

Alışverişinizi CarrefourSA’nın promosyonlu ürünleri arasından, CarrefourSA indirim kartı ile yaptığınızda, alışveriş sonunda fişinizi inceleyerek, toplamda ne kadarlık bir kazancınız olduğunu görebilirsiniz.

2- Tüm ihtiyaçlarınızı marketten alın

Evinizin yiyecek, giyecek, temizlik malzemesi ve diğer ev ihtiyaçları için marketleri tercih ederseniz, toplu ve kazançlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Günlük ekmeğiniz, misafirleriniz için ikramlar, şarküteri, et-balık-tavuk ürünleri, kişisel bakım, elektronik, çocuklarınız için oyuncak ürünlerini CarrefourSA hipermarketlerinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

3- Kampanyaları takip edin

Marketlerin aylık, haftalık hatta günlük kampanyaları olabiliyor. Broşürler, televizyon reklamları, sosyal medya bu kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız için en ideal yollardır. “1 alana 1 bedava”, 3 al 2 öde, %50 indirim ya da belli bir fiyat üzerindeki alışverişlerde bedava ürün kampanyası gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Baklagiller, makarna, kağıt havlu, peçete, bal, sıvı yağ çeşitleri uzun raf ömrü olan ürünlerdir ve evinizde bir gün mutlaka bitecektir. Promosyon ürünleri arasından eviniz için uzun raf ömürlü ürünler satın alabilir ve stok yapabilirsiniz. Çoklu paketler her zaman için daha uygun fiyatlıdır.

4- İndirimli ürünleri alın

“1 alana 1 bedava”, 3 al 2 öde veya %50 indirimli olan ürünleri satın alırsanız oldukça tasarruflu bir alışveriş yapmış olursunuz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken, indirimli ürünlerdeki son tüketim tarihleridir. İleri tarihlerde kullanabileceğiniz ürünleri serin bir yerde, buzdolabında hava almayacak şekilde saklayabilirsiniz.

Marketlerin, ödeme sırasında indirim yapan kartlarından edinirseniz, sadece o kartın belli ürünlere sağladığı indirim fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Ekstra para puan kazandıran kartlar ile sonraki alışverişlerinizde puanlarınızı TL olarak da kullanabilirsiniz. CarrefourSA indirim kartı ile promosyon ürünlerinde ve seçili ürünlerde indirimden yararlanabilirsiniz.

5- Dondurulmuş ürünler alın

Mevsim ürünleri ile birlikte dondurulmuş sebze ürünleri de satın alabilirsiniz. Bunun gibi pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz börek, köfte, hazır gıda gibi ürünler özellikle yoğun iş temposunda çalışıyorsanız mutfakta büyük kolaylık sağlar.

Dondurulmuş gıdaları çözdürüp tekrar dondurursanız bozulurlar. Bu ürünleri alışverişinizin sonunda alırsanız, çözülmemelerini sağlarsınız. Aksi takdirde uzun süre sepette gezdireceğiniz ürünler eve gidene kadar çözülür ve çöpe atmanız gerekebilir. Eğer alışverişte dondurulmuş ürün alacaksınız yanınıza buz aküleri alarak, ürünlerin çözülme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

CarrefourSA marketlerinde birçok markaya ait dondurulmuş sebze ya da mevsimin sebze ve meyvelerini bulabilirsiniz.

6- Sağlığınıza faydalı ürünleri marketten alın

Sebze ile beslenme hem ucuz hem de sağlıklı bir beslenme şeklidir. Marul, maydanoz, karnabahar, kabak gibi daha birçok sebze çeşidini tarlasından sonra en taze sebzeleri reyonlarına taşıyan CarrefourSA’dan alabilirsiniz.

CarrefourSA’dan bakanlık onaylı ve ekstra kontrollerden geçerek sunulan balık, et, şarküteri ürünleri, meyve gibi gıdalarınızı güvenle satın alabilirsiniz.

7- Sıcacık taze ekmeklerinizi CarrefourSA’dan alın

Evinizin ekmek ihtiyacını, bol ekmek çeşitli CarrefourSA’nın unlu gıdalar bölümünden karşılayabilirsiniz. Çavdarlı, kepekli, haşhaşlı, cevizli, zeytinli, klasik ekmek çeşitlerinin yanında köy ekmeği, glutensiz ekmek, tuzsuz ekmek, organik ekmek gibi farklı ekmek çeşitlerini de CarrefourSA’nın fırınında bulabilirsiniz.

Misafirlerinize ikram etmek için poğaça, simit ve diğer ikramlık unlu mamulleri de CarrefourSA’nın günlük üretim yapıldığı fırınından alabilirsiniz.

Yumuşaklığını yitiren ancak küflenmemiş ya da bozulmamış ekmekleri mutfak robotunda toz haline getirip buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Bir buzdolabı poşetinde buzluğunuzda saklayacağınız ekmek kırıntılarını köfte yaparken, tavuk panesinde ya da tatlılarda kullanabilirsiniz.

8- Protein tasarrufu

Et yerine zaman zaman yeşil mercimek, fasulye, nohut pişirebilirsiniz. Çünkü bu baklagillerde etteki kadar protein vardır. Yumurta da aynı şekilde iyi bir protein kaynağıdır. Menünüzde et varsa, et miktarını az tutarak, tahıl, salata, sebze gibi ürünlerle birlikte servis yapabilirsiniz. Et fiyatları ile baklagil ve sebze fiyatlarını karşılaştırdığınızda ev bütçesinde ne kadar önemli bir tasarruf sağladığınızı göreceksiniz.

CarrefourSA’dan evinizin ihtiyacı olan et, balık, tavuk ürünlerini uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Dilerseniz uzun raf ömürlü baklagillerinizi de CarrefourSA’nın promosyonlu ürünleri arasından stok yapabilirsiniz.

Mutfağınızın tasarruflu alışverişini reyonlarına birçok kaliteli markayı taşıyan CarrefourSA’dan yapabilir, alışveriş sırasında CarrefourSA’nın indirimli ve kampanyalı fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Tasarruflu market alışverişinin püf noktaları için bloğumuzu takip etmeye devam edin.