Taptaze Narenciyeler CarrefourSA Bahçelerinden

CarrefourSA, narenciye ürünlerini her gün dalından toplayıp taze taze sizlere ulaştırıyor. CarrefourSA’nın Adana’da kurduğu Narenciye Paketleme Fabrikası ile vitamin deposu narenciyeler en uygun fiyatlarla sofranıza geliyor.

Narenciye ürünlerini her gün dalından toplayıp, taze taze tüketicilerine ulaştıran CarrefourSA, “Tazesi ya dalında ya da CarrefourSA’da” diyerek tüketicilerinin sağlığına sağlık katması, yediklerinde tadının damaklarında kalması amacıyla narenciye ürünlerini Adana’nın bereketli topraklarından toplayıp manav reyonlarına taşıyor. Sağlıklı beslenme konusunu önemseyen ve gündeminde sadece tüketici sağlığı ve tasarrufu odaklı politikalara yer veren CarrefourSA’nın narenciye bahçeleri sayesinde meyve tabaklarınız daha renkli, meyveli tarifleriniz daha lezzetli olacak.

Sizler için taptaze ve çok çeşitli narenciye ürünlerini manav reyonlarına taşıyan CarrefourSA, narenciye bahçelerini drone kamera ile izliyor ve mevsim değişikliklerinde narenciye bahçelerini özel pervanelerle koruyor. Narenciyelerin toplanmasından reyonlarına taşınmasına kadar geçen süreyi SAP sistemiyle izleyen CarrefourSA, narenciyeleri doğrudan bahçe sahiplerinden alıyor ve Adana’daki fabrikasında paketliyor.

Neden CarrefourSA?

“Kış kapıda” dediğimiz şu günlerde her evde vitamin deposu narenciyelerin tüketilmesi gerekiyor. Narenciyeler içerdikleri vitaminler, vitaminler, glikozitler ve flavonoidler nedeniyle sağlıklı beslenme açısından önemli bir yere sahip. Hayata geçirilen narenciye projesi ile bahçelerin bakımı daha iyi yapılıyor ve kalitesi yüksek meyveler yetiştiriliyor. Aynı zamanda meyve yetiştiricisinin tarım uygulama koşulları da takip edildiği için sofralarınıza kalıntı problemi olmayan sağlıklı meyveler geliyor.

CarrefourSA’nın narenciye ağaçları sertifikalı

Adana’da 12 narenciye üreticisi ile bahçelerinden alım garantisi karşılığı sabit fiyat modeliyle çalışan CarrefourSA bahçelerindeki narenciye ağaçları iyi tarım uygulaması tescili almış fidanlarla değiştirilmiş Global Gap Sertifikalı. Narenciye ağaçlarından ürün toplama serüveni ise şu şekilde gerçekleşiyor:

 • 160 bin tanesi genç, 60 bin tanesi modern olmak üzere toplam 220 bin sertifikalı narenciye ağacından ürün toplanıyor.
 • Her gün 350 kişi, bu ağaçlardan portakal, mandalina, greyfurt ve limon olmak üzere toplam dört grupta 15 farklı çeşitte ürün topluyor.
 • Ürünler Adana’daki Narenciye Paketleme Fabrikası’na getiriliyor ve burada sekiz farklı boya göre sınıflandırılıyor.
 • Tüm ürünler yıkanıyor, işleniyor, kalibrelenip paketleniyor.
 • Paketlenen ürünler Samsun, Gebze, Antalya, İzmir ve Adana’daki CarrefourSA depolarına, buradan da 58 ildeki 625 markete sevk ediliyor.

Narenciyelerdeki besin değerleri

Lezzetli olmalarının yanında kaliteli besin değerleri ile beslenme listelerinde mutlaka yer verilmesi gereken narenciyeler, C vitamini başta olmak üzere antioksidanlar bakımından da oldukça zengindir. Bunların yanında narenciye meyveleri folik asit, potasyum, kalsiyum, tiamin, niasin, B2 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, fosfor, bakır ve magnezyum da içermektedir.

C vitamini ve antioksidanlar hastalıklardan korunmak, vücut direncini artırmak konusunda etkili bir ikilidir. Her gün portakal ve mandalina tüketerek, portakal ve greyfurt karışımından oluşan sağlıklı bir içecek hazırlayarak, yemeklerinize ve salatalarınıza limonlu soslar hazırlayarak günlük almanız gereken C vitaminini alabilir, antioksidanlar sayesinde kış hastalıklarından korunabilirsiniz. Kış ayları yaklaştığında sevdiklerinize özellikle narenciyeli tarifler hazırlamayı ihmal etmeyin.

Narenciye aynı zamanda iyi bir diyet lifidir. Lifli gıdalar sindirim sistemi üzerinde faydalı etkilerini gösterirken tok tutucu özellikleriyle diyet listelerinde sıkça tercih edilmektedir. Günlük diyet listenizde birer adet portakal ve mandalinaya yer vererek gün içinde sağlıklı bir tokluk yaşar, aynı zamanda bağırsak floranızı geliştirebilirsiniz. Tüketicileri için sağlıklı gıdaları reyonlarına taşıyan CarrefourSA’da bahçesinden en taze narenciyeler yer alıyor. Her mevsim sağlıklı meyve ve sebzenin adresi CarrefourSA’nın narenciye projesi ile dalından meyveler taze taze sofralarınıza gelir.

Narenciyeleri hangi tariflerde kullanabilirsiniz?

Narenciye meyveleri mutfaklarda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta meyve suyu olmak üzere tatlılardan tuzlulara narenciye meyveleri ile hazırlayabilecekleriniz aşağıdaki gibidir:

 • Sade ya da karışık meyve suyu
 • Meyveli hafif tatlılar
 • Pasta sosları
 • Salata sosları
 • Reçeller
 • Detoks suları
 • Bitki çayları

Narenciye çayı

CarrefourSA’nın Adana’daki narenciye bahçelerinden topladığı meyvelerle metabolizmanızı güçlendirecek, kış hastalıklarından koruyacak sıcacık bir çay hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 adet portakal
 • 1 adet limon
 • 1 adet elma
 • 1 çubuk tarçın
 • 3 diş karanfil
 • 8 su bardağı su

Servis sırasında;

 • Toz zencefil
 • Bal

Hazırlanışı
Yıkadığınız meyveleri kabuklarını soymadan çekirdekleri ile birlikte dilimleyin. Dilimlenmiş meyveler, çubuk tarçın ve karanfili büyük bir tencereye alın ve suyu ekleyin. 40 dakika kaynattıktan sonra süzün. Bal ya da şeker ile tatlandırarak ya da sade olarak içebilirsiniz.

Öneri: Zencefili kaynatırken koyarsanız çayın tadı acı olabilir. Toz zencefili servis sırasında karıştırmanızı öneririz.

Sağlıklı narenciyeleri adresi CarrefourSA’da mandalina, portakal, limon, greyfurt çeşitlerinin yanı sıra organik meyve ve sebze çeşitleri de bulabilirsiniz. Unutmayın “Tazesi ya Tarlasında Ya CarrefourSA’da”…

image_print