Organik Beslenme

Organik ürünler, sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve kilo kontrolü sağlamak için tercih ediliyor. Siz de mutfağınızda organik ürünlere yer vererek sevdiklerinize sağlıklı ve katkısız yemekler hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam sürmeyi ilke edinmiş kişiler; doğal, yani organik ürünlerle beslenmeyi alışkanlık haline getirmektedir. Günümüzde sebze, meyve, bal, reçel, ekmek, bebek maması, yumurta, kuruyemiş, zeytinyağı, meşrubat, yoğurt, süt, bakliyat, baharat, ketçap gibi birçok organik ürün CarrefourSA’nın reyonlarında bulunabilmektedir.

Organik gıdaların besin değerleri daha yüksektir ve tarım ilaçlarına maruz kalmaları söz konusu değildir. Her gün mutfaklara giren gıdaların kimyasallardan arınmış olması, sebze ve meyvelerin doğal yollarla büyümesi, organik tarımın temel ilkeleridir. Organik tarımda da çeşitli tarım ilaçları kullanılmaktadır ancak bu ilaçlar doğal içeriğe sahiptir. Organik tarımda kullanılan ilaçların bitkilere herhangi bir zararı yoktur.

Organik gıdalar özellikle ek gıdaya başlayan bebeklerde, çocukların gelişiminde, yaşlılıkta ve özel diyet uygulayanlarda sağlığın korunması açısından önemli bir yere sahiptir. Lezzeti ve besin değerleri bakımından farklı olan organik gıdaların diğer gıdalardan daha pahalı olmasının sebebi de bu kalitedir.

Kilo kontrolü sağlamak, sağlıklı beslenmek, sevdiklerinize katkısız gıdalarla yemekler hazırlamak, çocuklarınızın gelişimine en iyi şekilde destek olmak için beslenmede mutlaka organik ürünlere yer verin. Mutfağınızın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı onaylı organik ürünlerini CarrefourSA’larda bulabilirsiniz.

image_print