Sahipsiz Hayvanlar İçin CarrefourSA’nın “Dost Hareketi”ne Katılın

CarrefourSA’nın Haykonfed işbirliği ile başlattığı “Dost Hareketi” projesi sayesinde yenilebilir tüketim fazlası ürünler barınaklardaki sahipsiz hayvanlara ulaştırılıyor.

CarrefourSA, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) ile Dost Hareketi adını verdiği bir işbirliği projesi başlattı. Türkiye’nin her yanından yenilebilir tüketim fazlası ürünlerin barınaklardaki evsiz hayvanlara ulaştırılmasını sağlayan proje sayesinde Haykonfed üye dernek, temsilci ve gönüllüleri vasıtasıyla sahipsiz hayvanların karnı doyuyor. Böylece yiyecek artıklarının imha edilmesine de gerek kalmıyor. Haykonfed gönüllülerinin seçtiği CarrefourSA mağazalarından belirli dönemlerde atık yiyeceklerin alınmasıyla başlayan ürün bağış işleyişi şu şekilde yapılıyor:

  • Atıkların tutanak dahilinde mağazaya verilmesi
  • Atıkların, dernek gönüllüsü gelmeden önce CarrefourSA mağazasında uygun bir şekilde toplanması
  • Atıkların Haykonfed gönüllüleri tarafından CarrefourSA mağazasından alınması
  • Atıkların ilgili alanlara nakliyesinin Haykonfed sorumluluğunda yapılması

Atık yemekleriniz CarrefourSA’nın hangi mağazalarında toplanıyor?

Haykonfed tarafından bildirilen düzenli atık yardımı yapan CarrrefourSA mağazaları; Tekirdağ hiper, Marmara Ereğli, Denizli, Fatih ve Sancaktepe olarak belirlenmiştir. Evinizde, iş yerinizde artan yemeklerinizi bu mağazalara götürerek barınaklarda sahipsiz yaşayan hayvanların beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Haykonfed kimdir?

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed), yurdun dört bir yanında yerel gönüllüleri yasal bilgi ile donatarak, kurumları harekete geçirip görevlerini yapmalarını sağlayarak, işkence gören, kötü durumda olan tüm hayvanlara yasal, sosyal ve ahlaki boyutta koruma sağlamayı hedeflemektedir. Haykonfed, hayvan hakları ile mücadele sürecinde etkili ve ulusal bazda örgütlü olarak çalışmaktadır.

Satın alma sahiplen!

Bilinçsiz sahiplenme yüzünden sokağa atılmış ve barınakta sahiplenmeyi bekleyen bakıma muhtaç bir hayvanı sahiplenmek, ona yeni bir hayat sunmak kadar önemli bir şey yoktur. Eğer hayatınızı bir köpek ya da kedi ile paylaşmaya hazırsanız pet shoptan satın almak yerine, barınaklarda sıcak bir yuva bekleyen hayvanları sahiplenmeyi tercih edin. Çünkü barınaktaki kedi ve köpeklerin konforlu bir yaşam sürmesi için tek şansları sizsiniz.

Sevgiye, sıcak bir yuvaya ve karınlarını doyuracak lezzetli mamalara ihtiyacı olan barınak hayvanlarını sahiplenerek, ummadığınız bir şekilde sadık bir yol arkadaşı bulabilirsiniz.

CarrefourSA kampanyalarını kaçırmayın

CarrefourSA hem sokaktaki hem de barınaklardaki hayvanların karnı doysun diye kuru mama ve yaş mama çeşitlerinde sık sık “köpek mamalarında bir alana bir bedava, kedi ve köpek mamalarında yüzde 50 indirim” gibi kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan satın aldığınız kuru ve yaş mama çeşitlerini sokağınızdaki hayvanlarla paylaşabilir, ekonomik büyük boy mama paketlerini barınaklardaki hayvanlara ulaştırabilirsiniz. Kedi ve köpekler için kuru ve mama yaş mama çeşitlerinde birçok marka seçeneğine sahip olduğunuz CarrefourSA mağazalarında etli kedi maması, sebzeli kuru kedi maması, yavru köpek maması, sebzeli köpek maması gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. İster 100 gram isterseniz 15 kilogramlık mama paketleriyle etrafınızdaki hayvanları CarrefourSA’nın uygun mama seçenekleri ile mutlu edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımını ve sokak hayvanlarının sağlıklı bir yaşam sürmesini önemseyen CarrefourSA’nın nelazimsa.carrefoursa.com blog sayfasında, hayatı birlikte sürdürdüğünüz sevimli hayvan dostlarınız için faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

image_print