Sevgililer Günü İçin Dekorasyon Önerileri

Sevgililer Gününde eşiniz, çocuğunuz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli bir gün için evinizin dekorasyonunda kalp yastıklar, kırmızı objeler, hoş kokulu mumlar kullanıp küçük dokunuşlarla değişiklikler yapmaya ne dersiniz?

Sofralarınıza Sevginizi Katın

Bu özel günü kutlarken yemek seçiminizi iyi yapmanız gerektiği gibi bu yemekleri sunuş tarzınız ve sofranız da büyük bir önem taşır. Sofralarınıza şıklık katabilecek küçük aksesuarlar kullanmanız, küçük notlarla masanıza şıklık katmanız, doğru bir müzik seçiminde bulunmanız ortamı güzelleştirecektir. Kristal camlı şamdanlar, gümüş suplalar, dantel ayrıntılara sahip peçetelikler ve cam kadehler gibi küçük ayrıntıları kullanarak dilediğiniz gibi bir masa hazırlamanız çok daha kolay olacaktır.

Menüde ne olacağına karar vermediyseniz Sevgililer Gününe Özel Tarifler konulu yazımıza mutlaka bir göz atın.

Mis Kokan Mumlar

Evinizin çeşitli yerlerine renkli mumlar yerleştirmeyi ihmal etmeyin. Aydınlatma olarak çok hoş bir görüntü oluşturacak olan bu mumlar sayesinde evin girişinden itibaren günün anlamına uygun bir hava oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

Mis Kokulu Çiçeklere Yer Verin

14 Şubat denildiği zaman akla hemen kalpler ve kırmızı güller gelir. Ancak bunun yanı sıra kokusunu sevdiğiniz ve dekorasyonunuza uygun renkteki çiçekleri kullanmanız da mümkün. Salonda, mutfakta, oturma odasında, çocuk odasında kısaca eviniz her köşesinde mis kokan çiçeklere yer vermeyi ihmal etmeyin.

Kalp Şeklindeki Yastıklar ve Aksesuarlar

14 Şubat Sevgililer Günü’nün bir diğer simgesi olan kalpleri de evinizin çeşitli yerlerinde kullanabilirsiniz. Kalp şeklindeki peçeteler, kalp şeklindeki mumlar, kalp şeklinde pasta, kurabiye ve tatlılar, kalp şeklinde üzerinde güzel sözler bulunan kağıtlar ve değişik ebatlarda tercih edebileceğiniz kalp şeklindeki yastıklar evinize renkli bir görünüm katabilirsiniz.

Fotoğraf Kolajları Oluşturabilirsiniz

Sevdiklerinizle farklı dönemlerde çektirmiş olduğunuz ve güzel hatıralar paylaştığınız anlarınızı yansıtan fotoğraflarınızı toplayıp geniş bir alanda bunları kalp şeklinde dizebilirsiniz. Ayrıca kalp şeklinde kestiğiniz bir kartona da bunları yapıştırıp etrafını da süs ışıkları ile çevreleyerek bir kolaj da hazırlayabilirsiniz. Kendi ellerinizle hazırlayacağınız bu kolajlar sevdiklerinizi olduğu gibi sizi de mutlu edecektir.

Sevgililer Gününde evinizin dekorasyonu için ihtiyacınız olan ürünleri ve sevdiklerinize kendilerini özel hissettirecek hediye seçeneklerini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print