Tasarruflu Market Alışverişinin Püf Noktaları

Alışverişte tasarruf zor gibi görünse de alışkanlık kazandıkça pratik bir hale gelir. Market alışverişinde yapacağınız uygun fiyatlı harcama ile hem bütçe hem de zaman açısından kazancınız olur.

Özellikle kış aylarında yakıt masrafı da harcamalarınıza eklendiğinden bazı konularda tasarruf etmek istemeniz normal. Bu zamanlarda eviniz için marketten yapacağınız alışverişte elde edeceğiniz tasarruf, sağlıklı besinler tüketmek, çöpe giden ürün miktarını azaltarak aile bütçesine katkıda bulunmanız mümkün. Günümüzde marketlerden taneyle sebze, meyve almak ve pek çok üründe indirim ya da kampanyayı takip etmek de tasarruflu alışverişin püf noktalarından.

Marketten taneyle alışveriş yapılabilir

Mevsiminde sebze ve meyve tüketmek hem sağlıklı hem de az maliyetlidir. Market reyonlarında mevsim ürünlerini bulabilirsiniz. Ayrıca marketten yaptığınız alışverişlerde sebze ve meyveleri istediğiniz sayıda alabilirsiniz. Örneğin pazardan ürün almak istediğinizde kiloyla alışveriş yapabiliyorsunuz ve bazen istediğiniz gibi seçemiyorsunuz. Ancak market reyonlarında ihtiyacınız olan sebze ve meyveden istediğiniz kadar, hatta istediğiniz boyutta sebzelerden taneyle alabilirsiniz.

Market markaları ile temel ihtiyaçlarınızda tasarruf edin

Markasız görünen ve üzerinde gittiğiniz marketin ismini taşıyan gıda ürünleri uygun fiyatlıdır. Bunlar gıda, temizlik ve kişisel bakım ürünü gibi mağazanın kendi isminin yazdığı ambalajlardır. Bu ürünler de diğer markalar gibi bakanlık onaylı, uygun standartlarda üretilmiştir. Paket arka yüzünde yazan üretici bilgilerini incelediğinizde, aslında ünlü ulusal markalar tarafından üretildiklerini görebilirsiniz.

Süt, peynir, çay, deterjan, bakliyat, tuvalet kağıdı, temizlik bezi gibi evinizde her zaman ihtiyacınız olan birçok ürünü uygun fiyatlarla alarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Evinizin alışverişini CarrefourSA markalı ürünler ile karşılayabilirsiniz.

Market indirimleri

Büyük market alışverişini yapmak için kampanyaları takip etmek, marketin para puan kazandıran kartına sahip olmak alışveriş sırasında önemli bir tasarruf sağlar. Broşürler, tv reklamları ya da sosyal medya hesapları marketlerin güncel kampanyaları hakkında bilgi verir. Evinizin ihtiyaçlarını CarrefourSA indirim kartı ile alabilir, sadece CarrefourSA karta özel indirim fırsatlarından yararlanarak tasarruflu bir market alışverişi yapabilirsiniz.

CarrefourSA marketlerinde belirli zamanlarda promosyon ürünler sepetlerini takip ederseniz, uzun raf ömürlü pirinç, bakliyat, büyük boy deterjan, litrelik zeytinyağı gibi her zaman kullandığınız malzemeleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Tüm CarrefourSA marketlerinde, devamlı kullandığınız ürünleri indirimde gördüğünüzde alın, nasıl olsa bitecek.

Listeye gerek yok

Alışveriş listesi yapmak, ziyaret edeceğiniz markette aradığınızı bulamama duruma karşı bir önlemdir. Ancak alışverişinizi CarrefourSA marketlerinden yapacaksanız, birçok marka ve fiyat çeşitliliği arasından ihtiyacınız olan ürünü kolayca bulabilirsiniz. Alışveriş listesi ile alışveriş yapmak sizi daha önce kullandığınız, alıştığınız markalara yönlendirir. Ancak market indirimlerinde farklı bir markadaki aynı ürün daha uygun fiyatla satılıyor olabilir ve bu gözünüzden kaçabilir.

Toplu olarak yapılan alışverişler hem maddi açıdan hem de zamandan tasarruf sağlar. CarrefourSA reyonları arasında gezerken, bir ürünü unutmanız mümkün değil. Çünkü kek malzemeleri alırken un, kabartma tozu, vanilya, şeker, kek ve pasta süsleri bir aradadır.

Alışverişi sezona göre yapın

Gıdada ve giyimde mevsimine göre alışveriş yapın. Sebze ve meyve alışverişinde mevsim dışındaki ürünleri almak isterseniz, marketlerden dondurulmuş gıda ya da konserve ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ancak bu zaman zaman yapacağınız bir işlem olsun. Çünkü mevsiminde sebze ve meyve ile beslenmek daha sağlıklı ve tasarrufludur.

CarrefourSA’nın sebze ve meyve reyonlarında mevsimin taze ürünlerini bulabilirsiniz. Tazesi ya tarlada ya da CarrefourSA’da! Salı günleri CarrefourSA hipermarketlerinde kurulan Salı pazarında taze ve sebze meyveleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

CarrefourSA marketlerinin tekstil reyonlarında sezonun giysi ve ayakkabı ürünlerini mağazalardakilere göre daha hesaplı alabilirsiniz.

Alışveriş saati

Marketler tatil günlerinde, iş çıkış saatlerinde kalabalık olur. Alışveriş yaparken kafanızın karışmasını ve kasada sıra beklemek istemiyorsanız, alışverişinizi tenha saatlerde yapın.

Alışverişe çocuklarınızla giderek, onların beslenme çantası için haftalık beslenme alışverişini de yapabilir, alışverişinizi Cuma günleri okul çıkışına denk getirerek, onlara haftasonu için sürpriz oyuncaklar satın alabilirsiniz.

E-ticaret alışverişi yapın

Markete gidecek zamanınız yoksa CarrefourSA’dan e-ticaret yoluyla market alışverişi yapabilirsiniz. Carrefoursa.com internet sitesinin geniş ürün yelpazesinde mutfak, temizlik, kişisel bakım ve gıda dışı diğer ürünlerden sepetinize atarak, online kredi kartı ile ödeme, kapıda nakit ya da kapıda kredi kartıyla ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Basit tasarruf tüyoları

  • Market alışverişinde sadece hazır gıdalar değil, sağlıklı gıdalar da alınabilir. CarrefourSA’da organik ürünler, günlük taze ekmek, köy ekmeği, çavdar ekmeği gibi sağlıklı ürünler satın alabilirsiniz.
  • Pratik kullanım için dondurulmuş sebzeler idealdir. Vaktiniz olduğunda sebzeleri mevsiminde marketten alarak kendiniz dondurun. Bunun için buzdolabında kullanılabilen buzdolabı poşetlerinden satın alabilirsiniz.
  • Çamaşır suyu, yumuşatıcı gibi temizlik ürünlerini su ile seyrelterek daha uzun vadede kullanabilirsiniz.
  • Evde az kişi için yemek yapacaksınız soğan, domates ve patateslerinizi çok büyük boylarda seçmeyin. Aksi durumda yemek yaparken malzeme artacak ve büyük bir kısmı çöpe gidecektir.
  • Ununuzun daha uzun ömürlü olması için kavanozunun içine bir tane defne yaprağı koyun.
  • Mantar, kabak, taze ıspanak sebzelikte bekleyecekse, kese kağıdına koyarak daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Kağıt nemi çeker ve küflenme daha geç olur.
  • Soğanları buzdolabında saklarsanız filizlenmezler ve uzun ömürlü olurlar.
  • Patateslerin filizlenmemesi için patates poşetine 1 tane elma koyarsanız patatesleriniz daha uzun ömürlü olur ve filizlenmezler.

Evinizin tasarruflu market alışverişini, reyonlarına birçok kaliteli markayı taşıyan CarrefourSA’dan yapabilir, alışveriş sırasında CarrefourSA’nın indirimli ve kampanyalı fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Mutfak alışverişinde tasarruf yapmanın yolları için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

image_print