Vazelinin Faydaları

Vazelini nemlendirici olarak kullandığınızı tahmin edebiliyoruz. Peki siz vazelinin krem olarak kullanılmaktan çok daha fazla alanda işe yarayabileceğini biliyor musunuz? Bu vereceğimiz tüyolara çok şaşıracak ve bundan sonra evinizden vazelini evinizden eksik etmeyeceksiniz.

 1. Parfümünüzün daha kalıcı olması için parfümü sıkmadan önce el bileklerinizi ve kulak arkanızı vazelin ile ovun ve parfümü sıkın.
 2. Özellikle yaz aylarında açık ayakkabılar giymekten, kış aylarında da soğuktan dolayı topuklarımız fazlasıyla çatlayabiliyor. Evde olduğunuz zamanlarda topuklarınıza vazelin sürüp üzerine yumuşak bir çorap giymek bu çatlakları yatıştırmaya kesinlikle yardımcı olacaktır.
 3. Takma kirpik kullanmayı sevdiğiniz halde çıkarırken kirpiklerinizin döküldüğünden mi şikayetçisiniz? Yardımcınız yine vazelin. Kirpik çizginize az miktarda süreceğiniz vazelin takma kirpiklerin çok daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.
 4. Oje uygulamadan önce tırnak kenarlarına vazelin sürmek ojenin tırnak dışına yayılmasına engel olur.
 5. Bacaklarınıza doğal ışıltı vermek için, bacağınızın ön kısmına kemiğiniz boyunca vazelin sürün.
 6. Rimel kullanmak istemediğinizde kirpiklerinize bir fırça yardımı ile az miktarda vazelin sürmek kirpiklerinizi daha dolgun ve parlak gösterecektir.
 7. Ojelerin kapakları bir süre sonra kuruyup açmakta zorluk çıkarabilir. Bunun önüne geçmek için kapağın iç kısmına vazelin sürün. Bir dahaki sefer çok daha kolay açıldığını göreceksiniz.
 8. Hepimizin bildiği gibi belli bir süre küpe takmayınca kulak deliği ilk küpe takma denemesinde zorluk çıkarır ve hatta bazen zedelenir. Bunun önüne geçmek için küpeye vazelin sürüp takmak gerekir.
 9. Saçlarınızın uçları çok yıprandıysa ve kestirmeye vakit bulamadıysanız üzülmeyin. Saç uçlarınıza az miktarda vazelin sürerek bir süre yıpranmış görüntüden kurtulabilirsiniz
 10. Saçlarınızı boyamadan önce alnınızda saçlarınızın bittiği yere ve kulaklarınıza vazelin sürerek boyanın tenine geçmesine engel olabilirsiniz.
 11. Doğal bir makyaj yaptığınızda ışıltılı bir aydınlatıcı kullanmak istemeyebilirsiniz. Cildinize doğal bir ışıltı kazandırmak için elmacık kemiklerinize ve göz kapaklarınıza vazelin sürebilirsiniz.
image_print