Yaşlanmayı Geciktiren Çay Tarifleri

Yaşlanmak başta kadınlar olmak üzere hemen hemen herkesin engelleme ihtiyacı duyduğu bir süreç. Özellikle yüz bölgesinde oluşan kırışmalar, tüm vücutta ortaya çıkabilen yaşlılık belirtileri arasında yer alıyor.

Yaşlanmayı durdurmaya dair henüz sihirli bir iksir bulunamadı. Ancak genç yaşlarda yapılan doğru bakım ve beslenme şekli ile bu süreci geciktirmek mümkün. Yaşlanmayı geciktiren besinlerin başında çay geliyor. Kadınların çay sevgisi malum. Ancak bu bahsettiğimiz bildiğimiz siyah çay değil. Yaşlanmayı geciktirici etkisi olan bitkisel çaylardan söz ediyoruz.

Arada bir de olsa bu tür çayları içmeniz, ilerleyen günlerde size büyük avantaj sağlayacak. Bunun için hazırlanmış bazı özel çay tarifleri bulunuyor. İşte mucize bitkiler…

Zerdeçal çok güçlü bir antioksidan ve kansere karşı da etkisi oldukça büyük. Ve bu bitki güzel bir karışımla hem lezzetli hem de yaşlanmayı geciktirici bir çay haline gelebiliyor. Tarifi hazırlamak için yapmanız gereken şey bir hayli basit.

  • Bir su bardağı sıcak suya yarım çorba kaşığı zerdeçal tozu atın, içerisine bir tutam tarçın ilave edin ve karışıma yarım limon sıkın.
  • Eğer karışım size şekersiz geldiyse içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz.
  • Karışımı hazırladıktan sonra 10 dakika kadar bekleyin, demlenmesini sağlayın.
  • Daha sonra sıcak sıcak için.

Asya Topraklarından Gelen Mucize Bitki Zerdeçal hakkında merak ettiğinizi herşeyi bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Yaşlanmayı geciktirici bir diğer çay tarifinde ihtiyacınız olan malzemeler; nar çekirdeği, üzüm çekirdeği, goji beri ( eğer bulamazsanız yaban mersini de kullanabilirsiniz) ve yeşil çay. Tarifin hazırlanması oldukça basit.

  • Öncelikle nar, üzüm ve goji beri çekirdeklerini iyice ezin.
  • Bir bardak sıcak suyun içerisine ezdiğiniz bu karışımdan bir tatlı kaşığı koyun ve demlenmesi için on dakika kadar bekleyin.
  • Demlenmesine üç veya dört dakika kala, bir tutam yeşil çay ilave edin.
  • Ve sıcak sıcak için.

Canlı ve  güzel bir cilde sahip olmak için bilmeniz gereken püf noktaları için bloğumuzu takip etmeye devam edebilir en taze baharat çeşitlerini CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

 

image_print