Bu Yaz Seyahat Tercihleri Koronavirüs ile Birlikte Değişiyor!

Koronavirüs’ten dolayı turizm faaliyetlerinde değişiklikler yapıldı. Artık, tatilcilerin yeni gözdesi kamp, karavan ve bungalov tatili oldu! Biz de yeni seyahat türleriyle ilgili merak edilenleri sizler için derledik!

Otellerin ve pansiyonların doluluk oranları azaltıldı. Kalabalık yerlerde tatil yapmak istemeyenler ise farklı alternatifleri değerlendirmeye başladı. Otelde tatil yapmayı sevenler bile virüs nedeniyle diğer tatil seçeneklerinden faydalanacak.

Kamp Tatili

Açık havada uyuma özgürlüğü, maceracılar için harika bir etkinliktir. Çoğu zaman insanların kamp yapmayı denememelerinin nedeni, bundan hoşlanmayacağını düşünmeleridir. Bir kez kamp tatili yaptıktan sonra bu aktiviteyi alışkanlık haline getireceğinizden şüpheniz olmasın.

Kamp tatilinizi verimli geçirmek için tek yapmanız gereken, ihtiyaç duyduğunuz kamp malzemelerini edinmektir. Sonrasında rotanızı belirleyip, kampçılığın tadını çıkarabilir ve koronavirüs döneminde güvenli bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Sırt çantanıza eşyalarınızı doldurup, tatil rotanıza doğru yola çıkmaya başlamadan önce mutlaka yanınıza almanız kamp malzemeleri nelermiş gelin birlikte bakalım.

· Kamp çadırı (Yeterli büyüklükte kaliteli bir çadır edindiğinizden emin olun. Aile veya arkadaşlarınızla tatile çıkıyorsanız, büyük bir çadır işinize yarayacaktır.)
· Uyku tulumu (Yılın en sıcak günlerinde bile çadır içinde uyurken üşüme ihtimaliniz var. Bu nedenle uyku tulumunuzu yanınıza almayı unutmayın.)
· Atıştırmalık (Kamp yaparken sağlıklı, besleyici ve kolay hazırlanan yiyecekler tercih etmelisiniz. Yanınızda yeterince atıştırmalık bulundurmalısınız.)
· Kamp yastığı
· Kamp sandalyesi
· Kamp masası
· Fener
· Yedek piller
· Kamp halısı
· Kişisel bakım malzemeleri
· Yeterince kıyafet
· Yedek terlik ve ayakkabı
· Su matarası

Karavan Tatili

Koronavirüs sebebiyle popüler hale gelen bir diğer alternatif de karavan tatilidir. İki farklı karavan türü bulunuyor. Birisi aracı üzerinde olan motorlu karavanlardır. Diğeri ise araçların arka kısımlarına takılan çekme karavanlardır. İhtiyaçlarınıza göre bir karavan modeli belirleyip, bu yıl kalabalıktan uzak, sadece aile ya da arkadaşlarınızla birlikte olacağınız bir tatil yaşayabilirsiniz.

Karavanla tatil yapmak için illaki karavan satın almanıza da gerek yok. Karavan kiralama şirketleriyle irtibata geçip, gereksinimlerinizi karşılayacak bir karavanı kiralayabilirsiniz. Bir başka seçeneğiniz ise ikinci el panelvan alıp, aracınızı karavan haline dönüştürmektir.

Motokaravan ve çekme karavan arasında kararsız kaldıysanız; her ikisinin de farklı yönlerine değinelim. Bütçeniz kısıtlı ise çekme karavanların daha ekonomik olduğu söyleyebiliriz. Aynı zamanda çekme karavanlar araçtan ayrılabildiği için aracınızı ulaşım için kullanabiliyorsunuz. Çekme karavan kullanmak biraz tecrübe gerektirdiği için motokaravanları değerlendirebilirsiniz. Kullanımı rahat ve kolay olan motokaravanların konforlu olduklarını da ekleyelim.

Bungalov Tatili

Şimdiye kadar çok fazla popüler olmasa da pandemi dolayısıyla bungalov tatili de revaçta. Çoğunlukla tek katlı ahşap evler olarak tasarlanan bungalovlar, gürültüden uzak, sakin ve doğa içinde konumlanıyor. Ege ve Akdeniz kıyılarında yaygın olan bungalov evler, heyecan verici tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Bu yaz sahile yakın olan yerlerde bir bungalov kiralayabilir ve alışılmışın dışında bir tatil yaşayabilirsiniz.

Modern, geleneksel veya çağdaş tasarımlara sahip olan bungalovların içinde aradığınız her türlü özellik yer alıyor. Banyo, gömme dolap, mutfak ve çok daha fazlası bu tasarım evlerin özellikleri arasındadır. Ayrıca, kimi bungalov evlerin peyzaj bahçeleri ve özel havuzları da bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, bungalov evler sayesinde Koronavirüs tehlikesi yaşamadan, sevdiklerinizle birlikte rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Eksiksiz bir tatil hazırlığı için ihtiyacınız olan herşeyi CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.

image_print