Pazartesi, Şubat 18, 2019
Yöresel Yemekler

Yöresel Yemekler

Trakya’nın etli ve hamur işi ağırlıklı, Ege ve Akdeniz’in sebze ve şifalı otları, Anadolu’nun ise lezzetli etlerle hazırlanan yemekleri, ana malzemesi balık olan Karadeniz yemekleri genel bir yöresel yemek sınıflandırması yapmak için yeterlidir. Pastırmalı kuru fasulye, keşkek, arabaşı, hamsili pilav, muhlama, Manisa kebabı, Adana kebap gibi uzaklardan gelip sofralarınızı renklendirecek farklı yörelerden en lezzetli yöresel yemekler sizler için bu sayfada.

Arabaşı Tarifivideo

Arabaşı

Türk mutfağından Yozgat’a özgü, ekmek yerine kendi hamuru ile içilen lezzetli bir çorba tarifi sizlerle…
Muhlama Tarifivideo

Muhlama

Karadeniz’in namı sınırlarını aşmış ve tadına doyum olmaz muhlama tarifini herkes evinde yapabilsin diye kaşar peyniri ile sizler için uyarladık. Lezzet konusunda hiçbir fark hissetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
Hamsili Pilav Tarifivideo

Hamsili Pilav

Karadeniz yöresine ait hamsili pilav adını duyup tadını merak edenlerdenseniz bu tarifimiz sizin için. Hamsi ile pilavın birbirine ne kadar yakıştığına çok şaşıracaksınız.
video

Çökertme

Restoranlarda keyifle yediğiniz çökertme kebabını evlerinizde de kolayca yapabilir ailecek yiyebilirsiniz.
Ekşili Köfte Tarifivideo

Ekşili Köfte

Köfte seviyorsanız bir de bu tarifimize göre yapıp denemelisiniz. Farklı ve lezzetli bir köfte yemeğini sizlerle paylaşıyoruz.
Manisa Kebabı Tarifivideo

Manisa Kebabı

Bu akşam sofranızda Manisa’dan bir misafir ağırlamaya ne dersiniz? Restoranlarda severek yediğiniz Manisa kebabının lezzet sırrını sizlerle paylaşmazsak olmazdı.
Mısır Ekmeği Tarifivideo

Mısır Ekmeği

Ne yani şöyle lezzetli bir mısır ekmeği yemek için iyi bir fırın bulmak şart mı? Tabii ki hayır! Evinizde kendi ekmeğinizi istediğiniz kadar yapıp yiyebilirsiniz. Kendi ekmeğinizi yapmayı çok seveceksiniz.
Adana Kebap Tarifivideo

Adana Kebap

Kebapların en vazgeçilmezlerinden olan Adana kebabı evde de denemek istemez misiniz? Tarifimize göz atın ve bu lezzeti sofralarınıza taşıyın!

Balık Yemekleri Tarifleri

Balık Pane, Balıklı Dürüm, Balık Simit… Sizin Tercihiniz Hangisi?

Bu sefer balık severler için daha pratik ve aperatif lezzetleri bir araya getirdik. Çıtır sevenlerin hoşuna gidecek bir balık pane mi? Lezzet dolu bir...

Pin It on Pinterest