Yöresel Yemekler

Yöresel Yemekler

Trakya’nın etli ve hamur işi ağırlıklı, Ege ve Akdeniz’in sebze ve şifalı otları, Anadolu’nun ise lezzetli etlerle hazırlanan yemekleri, ana malzemesi balık olan Karadeniz yemekleri genel bir yöresel yemek sınıflandırması yapmak için yeterlidir. Pastırmalı kuru fasulye, keşkek, arabaşı, hamsili pilav, muhlama, Manisa kebabı, Adana kebap gibi uzaklardan gelip sofralarınızı renklendirecek farklı yörelerden en lezzetli yöresel yemekler sizler için bu sayfada.

video

Pastırmalı Kuru Fasulye

Kuru fasulyenin geleneksel hali güveçte pişen pastırmalı kuru fasulyedir. Hafif acısı, özenle seçilmiş pastırması ve baklagil lezzeti ile pastırmalı kuru fasulye; pirinç pilavı ve turşu ile mükemmel bir akşam yemeği olabilir. Akşama ne pişirsem...
Keşkek Tarifivideo

Keşkek

Yapılışı yöreye göre farklılık gösterse de, lezzeti hiçbir bölgede değişmeyen keşkek yemeğinin etli tarifini mutlaka denemelisiniz.
Arabaşı Tarifivideo

Arabaşı Çorbası

Türk mutfağından Yozgat’a özgü, ekmek yerine kendi hamuru ile içilen lezzetli bir çorba tarifi sizlerle…
Muhlama Tarifivideo

Muhlama

Karadeniz’in namı sınırlarını aşmış ve tadına doyum olmaz muhlama tarifini herkes evinde yapabilsin diye kaşar peyniri ile sizler için uyarladık. Lezzet konusunda hiçbir fark hissetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
Hamsili Pilav Tarifivideo

Hamsili Pilav

Karadeniz yöresine ait hamsili pilav adını duyup tadını merak edenlerdenseniz bu tarifimiz sizin için. Hamsi ile pilavın birbirine ne kadar yakıştığına çok şaşıracaksınız.
video

Çökertme

Restoranlarda keyifle yediğiniz çökertme kebabını evlerinizde de kolayca yapabilir ailecek yiyebilirsiniz.
Ekşili Köfte Tarifivideo

Ekşili Köfte

Köfte seviyorsanız bir de bu tarifimize göre yapıp denemelisiniz. Farklı ve lezzetli bir köfte yemeğini sizlerle paylaşıyoruz.
Manisa Kebabı Tarifivideo

Manisa Kebabı

Bu akşam sofranızda Manisa’dan bir misafir ağırlamaya ne dersiniz? Restoranlarda severek yediğiniz Manisa kebabının lezzet sırrını sizlerle paylaşmazsak olmazdı.
Mısır Ekmeği Tarifivideo

Mısır Ekmeği

Ne yani şöyle lezzetli bir mısır ekmeği yemek için iyi bir fırın bulmak şart mı? Tabii ki hayır! Evinizde kendi ekmeğinizi istediğiniz kadar yapıp yiyebilirsiniz. Kendi ekmeğinizi yapmayı çok seveceksiniz.

Balık Yemekleri Tarifleri

Kırmızı Soğanlı Palamut Tarifivideo

Kırmızı Soğanlı Palamut

Yine yapılışı oldukça kolay, hem sağlıklı hem de lezzetli bir balık yemeği… Balık pişirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Pin It on Pinterest