Milli Piyango Biletleri CarrefourSA’larda

2019 yılının son Milli Piyango çekiliş bileti CarrefourSA’larda sizleri bekliyor. Milli Piyango bileti alanlar bu yıl 80 milyon TL için şansını deneyecek.

Her ayın 9, 19 ve 29’uncu günlerinde yapılan Milli Piyango çekilişi, her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi olarak düzenleniyor. Diğer çekilişlerine göre ikramiye bedeli daha fazla olan Milli Piyango biletini seçmek, talihli bilet gişesi aramak kadar zor olabiliyor. Bilet gişesi aramaktansa, kazançlı alışverişlerinizin adresi CarrefourSA’dan 2019 yılının son çekiliş biletini alabilirsiniz.

Yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerinize Milli Piyango bileti alabilir, hayallerinin ve umutlarının yeşermesini sağlayabilirsiniz.

Yeni yılın ilk ikramiyesi ne kadar?

2019 Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde ikramiye 80 milyon TL olarak belirlendi. Çekilişte en büyüğü 80 milyon lira, en küçüğü ise 80 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.

Yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 8 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet 100 bin lira, 100 adet 10 bin lira ve 200 adet 5 bin liralık ikramiye verilecek.

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi kapsamında ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 436 milyon 540 bin lira olacak. Tam bilet 80, yarım bilet 40, çeyrek bilet de 20 liradan satılacak.

Milli Piyango bileti hakkında bilinmesi gerekenler

 • Milli Piyango biletleri, T.C. Merkez Bankası’nın Banknot Matbaası’nda filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında basılıyor.
 • 18 yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar ve kazanan bilete ikramiye ödenmesini isteyemezler.
 • Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli “MP” amblemli filigran görünür.
 • Biletin arkasında bayi satış mührü yer alır.
 • Kağıdın pürüzsüz ve zarar görmemiş olmasına dikkat edilmelidir.
 • Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası kabartmalı olarak basılmıştır. Kabarıklık, üzerinde parmak gezdirildiğinde fark edilebilir.
 • Bilete ultraviyole ışık altında bakıldığında, mavi ve açık yeşil renkte parlayan ve kesik çizgiler halinde konumlanmış 3 mm kalınlığında çizgiler yer almaktadır.

Kazanılan ikramiye nereden alınır?

 • Milli Piyango biletinin son 3 rakamına kadar kazanılan ikramiye tutarı gezi Milli Piyango satış bayileri ve gezici bayiler tarafından ödenir. Bazı bayilerin son 4 ya da 5 rakama isabet eden ikramiyeleri ödeyebilir.
 • Başbayiler ve sanal ortam bayileri Milli Piyango İdaresi ile imzaladıkları sözleşmede belirlenmiş olan tutara kadar ikramiyeleri ödeyebilir.
 • Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmazsızın 1 milyon TL ve üstü ikramiyeler, yıl içinde yapılan diğer çekilişlere ait büyük ikramiyeler Genel Müdürlük tarafından ödenir. Bunların altında kalan ikramiyeleri Milli Piyango Şube Müdürlükleri öder.
 • Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Ankara’da yer alıyor. İstanbul’da 4, İzmir’de 2 adet Milli Piyango şubesi bulunuyor.

İkramiyelerin 1 yıllık zaman aşımı süresinin olduğunu bilmekte yarar var. Çekiliş tarihinden itibaren ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zaman aşımına uğruyor ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmıyor. Bir istisna olarak, zaman aşımı süresi hafta sonu ya da resmi tatile denk geliyorsa, izleyen ilk iş günü mesai bitimine kadar ikramiye ödenebiliyor.

7 şanslı rakam nerede çekiliyor?

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi Ankara Kızılay’daki Milli Piyango Genel Müdürlük hizmet binasının çekiliş salonunda yapılıyor.

Yılbaşı çekilişi, diğer tüm Milli Piyango çekilişlerinde olduğu gibi halka açık olarak, çekiliş heyeti ve noter gözetiminde gerçekleştiriliyor. Yılbaşı gecesi saatler 24.00’ü gösterdiğinde yapılacak çekiliş, satılan bilete çıkana kadar devam ediyor.

Milli Piyango sözlüğü

Amorti: Milli Piyango biletinin son rakamına göre verilen ikramiye.

Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiye..

Düz Seri: Birbirini sıralı olarak takip eden ve son rakamları 0’dan 9’a ya da 0’dan 99’a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleri.

Karışık Seri: Birbirini sıralı olarak izlemez. Son rakamları 0’dan 9’a ya da 0’dan 99’a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleri.

Çapraz Seri: Milli Piyango biletlerin onluk ya da yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0’dan 9’a kadar sıralanmış biçimi.

Hamiline Ait Olma: Milli Piyango oyunlarının (yılbaşı özel çekilişi dahil) tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, ikramiye almaya hak kazanır. Bu nedenle Milli Piyango İdaresi’ne ait tüm şans oyunları biletlerinin arkasına ad ve soyad ile birlikte imza atılabilir, büyük ikramiye teslimi sırasında İdare tarafından tekrar adınızı ve soyadınızı yazarak imzalamanız istenebilir.

Siz de “bana amorti bile çıkmaz” demeden önce Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde şansınızı deneyin. Milli Piyango biletinizi, yılbaşı yemeğinizin malzemelerini ve yılbaşı süslemeleriniz için ihtiyacınız olan pek çok şey için CarrefourSA marketlerini ziyaret edin.