Yılbaşı Gecesi İçin Oyun Seçenekleri

Hem eğlendiren hem de yetenekleri geliştiren kutu oyunları eşliğinde yılbaşı akşamında sevdiklerinizle eğlenceli anlar paylaşabilirsiniz.

Yılbaşı yemeğinizi yedikten sonra sofrada uzun uzun sohbet etmek güzel olabilir ancak eğlenceye de zaman ayırmak gerek. Yılbaşı akşamında geç saatlere kalmadan ailenizle ve dostlarınızla yılbaşı yemeğinizi yedikten sonra, geceyi kutu oyunları ile renklendirebilirsiniz. Kutu oyunlarını oynarken, bu gece için mutfakta hazırladığınız atıştırmalıklar, tatlılar ve kurabiyeleri sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Üstelik bu oyunlar, sevdiklerinize aldığınız hediyeleri vermeniz için de bir fırsat. Tombala’da çinko yapıldığında, Scrabble’da en yüksek puan alındığında, Twister’da devrilmeden ayakta kalındığında, Monopoly’de en yüksek rakamlı satış yapıldığında sevdiklerinize yeni yıl hediyelerini verebilirsiniz.

Yılbaşında hangi kutu oyununu oynayabilirsiniz?

Kutu oyunlarının seçimi, mekan ve yaşa göre yapılmalı, evdeki herkesin ilgisini çekebilmelidir. CarrefourSA marketlerinde her yaşa ve zevke hitap eden kutu oyunları bulabilirsiniz. Tombala, Monopoly, Twister, Tabu, Jenga, Scrabble gibi aile oyunları yılbaşı akşamında herkese eğlenceli dakikalar yaşatacaktır.

Tombala

7’den 70’e herkesin keyifle oynadığı Tombala, yılbaşı ile özdeşleşmiş bir oyun. Tombala’da amaç; kartta 3 sıra halinde yazılı rakamları, rastgele çekilen numaralarla kapatmaktır. Her sıra bittiğinde çinko ve tüm sıralar bittiğinde bingo yapılır. Bingo ile oyun biter ve oyun tekrar başlar.

Yeni yılı evinizde karşılamaya hazırlanıyorsanız, olmazsa olmaz Tombala oyununu oynamayı tercih edebilirsiniz. Aile büyüklerini ve çocukları bir araya getiren tombalada ilk çinko yapanları ve bingo yapanları küçük hediyelerle sevindirebilirsiniz.

Monopoly

En popüler kutu oyunlarından biri olan Monopoly, şehirler arasında dolaşıp emlak krallığı kurmak ve en çok kar getiren bölgelerde emlak sahibi olmak gibi eğlenceli ve öğretici bir özelliğe sahiptir. Monopoly; kiralama, satın alma, inşa etme gibi çeşitli ekonomik aktivitelerin yer aldığı bir zar oyundur. CarrefourSA’da her yaşa ve her zevke uygun bir Monopoly çeşidi bulabilirsiniz. Dilerseniz Türkiye şehirlerini yakından tanıtan Monopoly Türkiye oyununu tercih edebilir ya da Atina, Paris, Londra gibi şehirlerin yer aldığı Monopoly Dünya Şehirleri’ni oynayabilirsiniz. Minik misafirleriniz için Monopoly Junior da bir alternatif olabilir.

Twister

Twister’da devrilmek yasak. Oyun; mavi, kırmızı, yeşil ve sarı renkli dairelerin basılı olduğu afiş üzerinde oynanmaktadır ve bir de oyunculara verilecek komutları belirlemek için çark bulunur. Twister’da 4 oyuncu, 1 hakem vardır ve amaç; oyuncuların hakemin çarkı çevirerek söylediği hareketleri herhangi bir yerden destek almadan yapmasıdır. Oyunda; “sağ ayak maviye, sol el kırmızıya, sol ayak sarıya” gibi komutlar, oyuncuların yapması gereken hareketleri ifade eder. Gittikçe zorlaşan oyunda ilk düşen sonuncudur ve son iki yarışmacı arasındaki müsabakada ayakta kalan kişi birinci olur.

Twister, özellikle çocuklara yılbaşı akşamının en eğlenceli anlarını yaşatabilecek bir oyundur.

Tabu

Kalabalık bir arkadaş grubu ile evde yeni yılı karşılayacaksanız Tabu tam size göre. Eğlenceli ve oynaması çok keyifli bir takım oyunu olan Tabu, yasak kelimeleri kullanmadan en çok kelimeyi takım arkadaşına anlatma üzerine kuruludur. Oyunda belli bir sürede en çok kelimeyi anlatan takım en çok puanı toplar. Kutu oyunları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Tabu’nun bir de Tabu XL konsepti vardır ve bu oyunda bir de Tabu kuklası bulunur. Oyunda bazı kelimeler kukla ile bazen de çizim yaparak anlatılabilmektedir. Yılbaşı gecesinin eğlencesi Tabu ve Tabu XL aile oyunu seçenekleri CarrefourSA’da sizi bekliyor.

Jenga

Jenga’da oyun, ahşap blokların üçer üçer kuzey-güney ve doğu-batı yönlerinde dizilerek kule şeklinde dizilmesiyle başlar. Oyunda amaç kuleyi bozmadan ahşap blokları çekerek kulenin üzerine dizmektir. Oyuncular sırayla ahşap blokları çeker ve kulenin üzerine dizmeye başlarlar. Ancak yanlış blok yerinden çıkarsa işte o zaman kule yıkılır ve yıkan kişi yenilir.

Jenga fiziksel ve zihinsel gelişim üzerinde oldukça etkili bir oyundur. Bu nedenle oyunda sürat önemli değildir. Yılbaşı akşamında çocukların hem el becerilerinin gelişmesini hem de eğlenmelerini sağlayacak Jenga doğru bir tercih olabilir.

Scrabble

Scrabble 2, 3 ya da 4 oyuncuyla oynanabilen bir kelime oyunudur. Oyuncuların rastgele seçtiği 7 harf ile özel Scrabble tahtası üzerinde kelimeleri birbirine bağlayarak oynadığı Scrabble’da her harfin bir puanı vardır. Haliyle en uzun kelimeyi ve kelimede sayısal değeri en yüksek harfi kullanabilen oyuncular yüksek puan toplamaktadır. Scrabble tahtasında harflerin yerleştirildiği hücreler de puanlamada etkilidir. Bazı hücreler harf puanını 2’ye ve 3’e katlayabilmektedir. Scrabble’da en yüksek puanı alan kazanır ve oyun, tahtada kelime oluşturulacak alan kalmadığında biter. Oyunculardan biri elindeki taşların tamamını bitirmişse o kişinin oyunu sona erer ve diğer oyuncuların elindeki taşların puanları kazanan kişinin puanına eklenir.

Yılbaşı akşamında herkesin kelime dağarcığını geliştirecek bu oyunun minikler için Scrabble Junior Türkçe seçeneği de bulunmaktadır. Yılbaşı akşamında çocuklarınızın arkadaşları ile eğlenceli ve eğitici bir aktiviteyle ilgilenmesini isterseniz Scrabble Junior tam onlara göre.

Yılbaşı gecesi sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak ve 7’den 70’e herkese hitap edebilecek kutu oyunu çeşitlerini CarrefourSA’da bulabilirsiniz. Aile oyunu oynarken yılbaşı menüsü için atıştırmalıklarınızı hazırlamayı da ihmal etmeyin. Karamelli, çikolatalı, acılı çeşitleriyle Lezzetli Bir Yılbaşı Atıştırmalığı: Popcorn tariflerimize mutlaka göz atın.

image_print