Yılbaşında Makyajınız ile Göz Kamaştırın

2020 yılına girerken nasıl görünmeniz konusunda yol gösterecek, kıyafet seçimize göre tercih edebileceğiniz yılbaşı makyajı önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Büyük gün geldi çattı. Yeni yıla sayılı günler kala nasıl görünmek istediğinize de artık karar vermeye başlamalısınız. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bu özel gecede, yeni yıl makyajınız kıyafetiniz kadar önemli. Kırmızı mı giyeceksiniz, yoksa siyah tutkunuzdan bu sene de vazgeçemiyor musunuz? Yeni yıl akşamında kusursuz ve göz kamaştıran bir görüntüye sahip olmak için kıyafet seçiminizin yanında makyajınızın da özel olması gerektiğini biliyorsunuz. İşte yeni yıla girerken uygulayabileceğiniz makyaj tüyoları ve makyaj öncesinde cilt bakımında yapmanız gerekenler:

Makyajdan önce mutlaka cilt bakımı yapılmalı

Göz kamaştıran bir makyaj, sağlıklı bir ciltte kusursuzdur. Bunun için öncelikle cilt bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Yılbaşı makyajınızın kusursuz görünmesi için birkaç hafta önceden cildinizi derinlemesine temizlemeye ve nemlendirmeye başlamalısınız.

Cildinizi neden temizlemelisiniz?

Şehir tozları ve makyaj kalıntıları cilt gözeneklerinin tıkanmasına, siyah noktaların oluşmasına neden olur ve sonuç olarak cilt nefes alamaz hale gelir. Bunun için sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce mutlaka cildinizi cilt tipinize uygun bir ürün ile temizlemeli ve ardından nemlendirici uygulamalısınız.

Cildinizi neden nemlendirmelisiniz?

Kuru bir cilt makyajın emilmesine neden olur ve cilde uygulanan kapatıcı renk eşitliği sağlamaz. Kuru cilde uygulanan fondöten emildiğinde ciltte pullanma ve çatlaklar belirir ve siz makyajınızı ne kadar kusursuz bir şekilde yapsanız da kısa süre içinde makyajınızı tazeleme ihtiyacı duyarsınız. Cildinizi temizledikten sonra sıra makyaja geldiğinde; eğer yağlı bir cilde sahipseniz nem dengesi sağlayan, kuru bir cilde sahipseniz yoğun nemlendirme sağlayan bir ürünle cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz.

Cildinizi temizleyip nemlendirdiyseniz göz kamaştıran yılbaşı makyajını yapmak için artık hazırsınız demektir.

Yılbaşı kıyafetinize göre makyaj yapın

Makyaj, kıyafet ve aksesuarlar ile bir bütün halinde olmalıdır. Yeni yıla girerken giyeceğiniz kıyafeti ve aksesuarları belirledikten sonra makyajınızda kullanacağınız renkleri de belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki önerilerimizi okurken yılbaşı akşamında işi şansa bırakmamak için makyaj malzemelerinizi gözden geçirmenizi öneririz.

Yeni yıl akşamının giyimde en çok tercih edilen rengi tartışmasız kırmızıdır ve kırmızı bir kıyafetle en çok tercih edilen dudak renkleri kırmızı ve nude olarak bilinen ten rengi rujlardır. Ancak kırmızı bir elbise ile kullanılan kırmızı rujun tonunu çok iyi araştırmak gerekir. O gün göz makyajı da yapacağınız için kıyafetten daha koyu tonlarda bir kırmızıyı tercih etmek yerine kırmızıya yakın hafif bir pembe, ışıltılı lip gloss, ten renginde ve ışıltılarla aydınlatılan ruj kullanabilirsiniz.

Kıyafet rengine göre birkaç püf noktası

 • Giyimde kırmızı tercihi sizi asil ve zarif gösterir. Makyajınızda soft ama biraz ışıltılı, belli belirsiz highlighter uygulamalarıyla gecenin en doğal ve en güzel makyajını yapabilirsiniz.
 • Yılbaşında en çok tercih edilen renklerden biri de siyahtır. Siyah bir kıyafette ten renginizin koyuluğuna göre göz kapaklarınızda kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz ve kahverenginin tamamlayıcısı mutlaka siyah göz kalemi olmalıdır. Renkli gözler mavi ve yeşil göz kalemi ile ufak dokunuşlar yapabilir. Siyah giyimin tamamlayıcısı ise gerçek bir kırmızı ruj olmalıdır.
 • Yeşil ve lila gibi tonlarda kıyafet seçimlerinde kıyafet rengi ile birebir uyan renklerden kaçınmak gerekir. Bu durumda siyah bir göz kalemi ya da eyeliner uygulaması tercih edilmelidir. Ruj seçimi dudak rengine yakın bir renk ya da hafif ışıltılı bir dudak parlatıcısından yana olmalıdır. Açık renkli kıyafetlerde allık ten rengi ile uyumlu şeftali tonlarında olmalıdır.
 • Yeni yıla özel makyajınızın tüm malzemeleriniz, cilt bakım ürünleriniz ve sevdiklerinize yılbaşı hediyesi olarak verebileceğiniz kişisel bakım ürünlerini CarrefourSA mağazalarında bulabilirsiniz.

2020’de Gözleriniz Işıldasın

Makyaj çekmecenizdeki simli farları kullanmanın zamanı gelmedi mi? Yılbaşı makyajı aynı zamanda bir gece makyajı olduğu için göz makyajı çok önemlidir. Hafif bir göz makyajı yapsanız da gözlerinizde mutlaka bir kalem ve sim uygulaması mutlaka olmalıdır. Sadece rimel ve kalem uygulaması, gözlerinizin hiç makyaj yokmuş gibi” görünmesine neden olabilir. Belirgin gözler ve belirgin bir göz makyajı için göz etrafında kapatıcı ve aydınlatıcı uygulamalı, göz kapağınızda göz renginiz ve kıyafetinizle uyumlu bir far kullanmalısınız.


Özellikle yoğun göz makyajı tercih ediyorsanız ve yeni yılın ilk gününde eye liner ve gri simli far kullanabilirsiniz. Bu durumda dudaklarınızda ten ve hafif pembe renkleri tercih edebilir, koyu bir ten renginiz varsa ışıltılı bir dudak parlatıcısı ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Doğal olmaktan vazgeçemeyenler için;

Makyaj konusunda doğal olmanın dışına çıkamıyorsanız yılbaşında “yok gibi doğal makyaj” yapabilirsiniz. Ten renginiz ile uyumlu bir kapatıcı uyguladıktan sonra aşağıdaki tüyolarımızı uygulayabilirsiniz:

 • Göz çevresine aydınlatıcı uygulayın.
 • Açık tenliyseniz göz kapaklarınızda ten ve pembe tonlarında far uygulayın.
 • Koyu tenliyseniz far konusunda toprak tonlarını tercih edin.
 • Doğal makyajınızda üst kirpik diplerinde mutlaka ince bir eyeliner ya da göz kalemi uygulamanızı öneririz. Bu göz renginizi belirgin hale getirecektir.
 • Açık tenliyseniz hafif bir pembe ya da şeftali tonlarında allık kullanın.
 • Koyu tenliyseniz şeftali ya da açık kahverengi allık kullanın.
 • Dudaklarınızın doğal rengini ön plana çıkaracak doğal renkte bir lip gloss ya da dudak parlatıcısı tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı akşamında şıklığınızı tamamlayacak aksesuarlarınız ve makyaj malzemeleriniz CarrefourSA’da sizi bekliyor. Yeni yıla girmeden önce cilt bakımınıza yardım edecek klinik onaylı cilt bakım ürünleriniz, tonikleriniz ve nemlendirici çeşitlerinizi de CarrefourSA’da bulabilirsiniz.

Yılbaşı alışverişinde, sofrasında, dekorasyonunda ihtiyacınız olan tüm önerilerimizi Yılbaşı sayfamızdan takip etmeye devam edin.

image_print